Elephone: Android 5.0 i Windows 10 na jednym smartfonie

Różni producenci już kilkukrotnie podejmowali próby umieszczenia w tym samym telefonie kilku różnych systemów operacyjnych. Kolejnym urządzeniem takiego typu ma być nowy smartfon firmy Elephone. Na tym urządzeniu fabrycznie zostanie zainstalowany Android 5.0 Lollipop oraz Windows 10.

Użytkownicy smartfonów wybierając konkretny model telefonu muszą nie tylko pogodzić się ze specyfikacją techniczną produktu, na którą nie mają wpływu, ale również z zainstalowanym na nim oprogramowaniem. W historii nowoczesnych smartfonów było zaledwie kilka modeli, które pozwalały na zmianę zainstalowanego oprogramowania na inne, a taka operacja wymaga sporo wiedzy o mobilnych systemach operacyjnych.

Firma Elephone chce dać klientom wolny wybór w kwestii systemu operacyjnego, z którego wolą korzystać. Nowe telefony od tego producenta mają zostać już niedługo zaprezentowane w Hong Kongu. Nowy Elephone w wersji A wyposażony zostanie w duży, 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 2K, 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej i ośmiordzeniowy.

Zobacz również:

  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [20.10.2021]
  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
Elephone: Android 5.0 i Windows 10 na jednym smartfonie

Elephone - źródło: <a href=http://www.gizchina.com/2015/04/21/exclusive-upcoming-elephone-comes-with-2k-display-intel-soc-imx230-and-windowsandroid-os/>gizchina.com</a>

W urządzeniu znajdzie się 64-bitowy procesor MediaTek MT6795 i 20,7-megapikselowy aparat fotograficzny dostarczony przez Sony. Nie zabraknie skanera odcisków palców, pojemnej baterii 3800 mAh i modemu LTE. Nowy Elephone w wariancie A będzie pracował pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop, ale do sprzedaży trafi też bliźniaczy Elephone w wariancie B, w którym będzie można wybrać system operacyjny.

Nowy smartfon Elephone w wariancie B pracujący pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop i Windowsa 10 jednocześnie będzie dzielił niemal całą specyfikację z modelem w wariancie A. Różnić się będzie procesorem. W drugiej wersji urządzenia zdecydowano się na 4-rdzeniowy procesor Intela.

źródło: neowin.net