Eliminacje do WCG zakończone

W sobotę, 6 września o 19.00, w warszawskiej Hali Expo XXI zakończyły się polskie eliminacje do międzynarodowych mistrzostw w grach komputerowych World Cyber Games 2003.

W eliminacjach do finału polskiego wzięło udział 2161 graczy z całej Polski. W tym roku rozgrywki eliminacyjne prowadzone były w czterech grach: StarCraft (839 graczy), Counter Strike (925 graczy - 236 klanów), WarCraft III (252 graczy), Unreal Tournament 2003 (145 graczy).

Eliminacje, w zależności od gry, zostały podzielone na dwie lub trzy tury. Z każdego etapu zostali wyłonieni gracze, którzy wzięli udział w polskim finale. Łącznie w finałowych rozgrywkach w Hali Expo udział wzięło 68 graczy.

Tytuł "MISTRZA POSLKI WCG 2003" wywalczyli:

StarCraft

Krzysztof Czerwiński

Counter Strike

Klan SpecSter

w składzie: Marcin Kowalski, Filip Kubuski, Marek Radecki, Mariusz Grzegorzewski, Piotr Stańko

WarCraft III

Maciej Krawczyk

Unreal Tournament 2003

Grzegorz Radzio

Finaliści wyłonieni podczas rozgrywek wyjadą na światowe finały do Seulu w Korei Południowej, gdzie w dniach 12-18 października będą walczyć o tytuł najlepszego gracza w swojej kategorii oraz o nagrody o łącznej wartości 400.000$.

Tegoroczna edycja turnieju odbywa się pod hasłem "Beyond the game", i stanowi część pierwszego światowego Festiwalu Kultury Cybernetycznej. W tym roku w ramach Festiwalu, polskim rozgrywkom w grach komputerowych – World Cyber Games 2003 towarzyszył konkurs kreatywny Samsung Cybertalenty. Konkurs był inspiracją do wyrażania swojej indywidualności poprzez kreowanie wirtualnej rzeczywistości i tworzenie interaktywnych dzieł sztuki. Również w ramach festiwalu, po raz pierwszy w Polsce, w tym roku równolegle z edycją WCG 2003 odbył się turniej w grach mobilnych – Samsung Mobile – interaktywny turniej gier, który stanowi rozwinięcie idei World Cyber Games o gry mobilne. W grach uruchomionych w ramach turnieju Samsung Mobile wykorzystana została komunikacja SMS.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenia w finałach w Korei. W przyszłym roku międzynarodowy finał WCG przeniesie się do San Francisco.

http://www.wcg.pl


Zobacz również