EliteBook 6930p - 24 godziny pracy na baterii

Firma HP wyposażyła jeden ze swoich najnowszych notebooków - model notebook EliteBook 6930p - w akumulator HP Ultra Capacity Battery i udowodniła, że potrafi on pracować bez podłączenia do sieci elektrycznej nawet...24 godziny!

Notebook EliteBook 6930p zbudowany został w oparciu o technologię Intel Centrino 2. Korzysta on z dwurdzeniowych procesorów Core 2 Duo i dostępny jest w dwóch opcjach - z dysponującym zintegrowanym układem graficznym chipsetem Mobile Intel GM45 Express lub chipsetem Mobile Intel PM45 Express (wówczas za przetwarzanie grafiki odpowiedzialna jest karta graficzna ATI). Sprzęt standardowo wyposażono w akumulator, który pozwala maksymalnie na 6 godzin pracy.

EliteBook 6930p

EliteBook 6930p

Jak donosi serwis Hexus.net, inżynierowie firmy HP udowodnili, że wspomniany wyżej notebook po wyposażeniu w cechujący się zwiększoną pojemnością akumulator HP Ultra Capacity Battery może pracować niewiarygodnie długo - nawet 24 godziny. Wydaje się, że kluczem do osiągnięcia takiego wyniku, było zastosowanie jednego z dysków typu SSD, który niedawno Intel zaprezentował na forum IDF (czytaj też: "Intel przedstawia mapę drogową napędów SSD"). Warto przy tej okazji nadmienić, że EliteBook 6930p sprzedawany jest ze standardowymi dyskami twardymi.

Źródło: Hexus.net


Zobacz również