Elive 1.6 - kolejna wersja testowa niezwykłego systemu operacyjnego

Dystrybucja Elive weszła w kolejną fazę rozwoju wraz z wersją 1.6. Oprócz zmian związanych z powłoką graficzną, sam system również uzyskał kilka nowych funkcji.

Elive 1.6 - kolejna wersja testowa niezwykłego systemu operacyjnego

Elive

Elive to obecnie jedyna dystrybucja, która prezentuje wszystkie osiągnięcia projektu Enlightenment. Mimo iż nie jest to produkt komercyjny, to pobranie stabilnej wersji systemu nie jest takie prosta. Wymagana jest minimalna dotacja, bądź spełnienie konkretnych kryteriów, dzięki czemu można otrzymać klucz dostępu do zasobów projektu. Na szczęście wersje testowe (w tym i 1.6) są ogólnie dostępne. Elive, mimo iż ma charakter produktu promującego powłokę Enlightenment, jest niezwykle funkcjonalnym systemem operacyjnym. (Tutaj odnajdziesz więcej informacji na temat Elive i Enlightenment).

Elive 1.6 uzyskał nowy system inicjalizujący oraz usprawnioną funkcję rozpoznawania dysków i partycji. Pozbyto się problemu braku możliwości wysunięcia płyty z czytnika CD/DVD bez wcześniejszego "odmontowania" napędu. Moduły dla Eee PC ze wsparciem dla ACPI zostały zintegrowane z wersją 1.6, tak jak i elementy specjalnej edycji dla komputerów MacBook. Naprawiono również kilka niedziałających apletów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu Elive.