Elon Musk chce wykupić Twittera! Ile zaoferował?

Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny Tesli, zaoferował w liście do prezesa zarządu Breta Taylora, że kupi całego Twittera za 54,20 dolarów za akcję, co wycenia firmę na 43 miliardy dolarów.

Elon_Musk

Elon Musk (Fot. Britta Pedersen / AP)

W liście złożonym w SEC, Musk pisze, że po zakupie 9,1% udziałów w firmie na początku miesiąca, "oferuje zakup 100% Twittera za 54,20 dolarów za akcję w gotówce". Musk nabył prawie 10% udziałów w gigancie mediów społecznościowych i miał zostać członkiem jego zarządu, ale z nieznanych powodów wycofał się z tego zamiaru.

W liście stwierdza, że Twitter ma "niezwykły potencjał", który on uwolni. Od czasu swojej wcześniejszej inwestycji w firmę Musk napisał, że zdał sobie sprawę, że "firma nie będzie ani prosperować, ani służyć temu społecznemu imperatywowi w obecnej formie", dodając, że "Twitter musi zostać przekształcony jako firma prywatna".

Zobacz również:

"Moja oferta jest moją najlepszą i ostateczną ofertą, a jeśli nie zostanie przyjęta, będę musiał ponownie rozważyć moją pozycję jako akcjonariusza" - podsumowuje Musk. Musk w ciągu ostatnich kilku miesięcy głośno krytykował Twittera na platformie, kwestionując jego politykę i w pewnym momencie zdawał się rozważać, czy nie należałoby stworzyć nowej, konkurencyjnej platformy mediów społecznościowych.