Elon Musk oficjalnie najbogatszą osobą na świecie

Dyrektor generalny SpaceX i Tesli po raz kolejny został najbogatszą osobą na Ziemi. Ile wynosi jego dobytek?

Elon Musk oficjalnie najbogatszą osobą na świecie

Elon Musk w programie Joe Rogan Experience/YouTube

Elon Musk znowu na szczycie. Według listy miliarderów Forbesa, dyrektor generalny SpaceX i Tesli ponownie stał się najbogatszą osobą na świecie z szacowaną wartością netto 201,7 miliarda dolarów. Jego największy rywal, założyciel Amazona i Blue Origin, Jeff Bezos spadł na drugie miejsce z szacowaną wartością netto 193,6 miliarda dolarów.

Musk może zawdzięczać wyniki przede wszystkim gwałtownym wzrostom akcji Tesli, które w tym roku wzrosły o około 720 procent. Już w styczniu mógł cieszyć się krótkotrwałym wejściem na podium w indeksie miliarderów Bloomberga, zanim ponownie został w tyle. Nie jest też jedynym z multimiliarderów, którzy przekroczyli magiczny próg 200 miliardów dolarów. Zarówno Jeff Bezos, jak i dyrektor generalny Louis Vuitton SE, Bernard Arnault, zrobili to już w sierpniu 2020 roku oraz w zeszłym miesiącu.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Twitter Blue. Czy niebieski ptaszek zacznie ćwierkać inaczej?
  • Elon Musk ostrzega: Twitterowi grozi bankructwo

Mimo, że większa ilość ich bogactwa nie znajduje się w fizycznym banku, gotowa do wydania, daje im bezprecedensową władzę i wpływy. Łączna kwota majątku Bezosa i Muska to prawie pół biliona dolarów. Jednak jesteśmy pewni, że rankingi miliarderów z pewnością jeszcze wiele razy się zmienią.

Zobacz także: SpaceX potwierdza: podczas misji Inspiration4 włączył się alarm

Źródło: futurism.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: