Elon Musk szaleje! Tesla Roadster szybsza od samolotu!

Musk szykuje naprawdę drogą zabawkę, ale uwierzcie - warto będzie wydać minimum 200 tysięcy dolarów. Specyfikacja techniczna Tesli Roadster robi wrażenie.

Dziś mało kto wie już, że pierwszym pojazdem Tesli wcale nie była limuzyna Model S. W latach 2008-2012 firma produkowała sportowy samochód elektryczny Tesla Roadster, który poza napędem w niczym nie przypomina nowszych modeli naszpikowanych mnóstwem elektroniki.

Oficjalna wizualizacja Tesli Roadster drugiej generacji
Źródło: tesla.com

Oficjalna wizualizacja Tesli Roadster drugiej generacji

Źródło: tesla.com

Pierwsza Tesla miała dawać frajdę z jazdy. Silnik elektryczny o mocy minimum 248 koni mechanicznych schowano w płycie podłogowej angielskiego Lotusa Elise.

Zobacz również:

  • Tesla Model S Plaid ustanowiła światowy rekord prędkości! [Zobacz film]
  • Elon Musk chce stworzyć latającą Teslę - "bez zabijania ludzi"
  • MIUI trafi na drogi! Oto wizualizacja samochodu Xiaomi Car

Na 10-lecie zakończenia produkcji Tesla szykuje się do wprowadzenia na rynek drugiej generacji modelu Roadster. Dziś Elon Musk potwierdził, że auto pojawi się na rynku nieco później - najwcześniej w 2023 roku, ale wiemy także, że zdecydowanie warto na nie czekać.

Z wcześniejszych wypowiedzi Muska wiemy, że Tesla Roadster kosztować będzie minimum 200 tysięcy dolarów. W zamian otrzymamy silnik, który pozwoli przyspieszyć od 0 do 100 km/h ze startu zatrzymanego w zaledwie 1,9 sekundy. Tak to nie pomyłka - Tesla Roadster będzie przyspieszać szybciej od większości samolotów z napędem odrzutowym.

Prędkość maksymalna najmocniejszego modelu ma wynosić nawet 250 mil na godzinę.

Elon Musk potwierdził już, że opóźnienie wprowadzenia Tesli Roadster do produkcji wynika z zerwanych łańcuchów dostaw. Pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców za dwa lata.