Elon Musk w drodze na szczyt. Jego majątek robi wrażenie

Elon Musk, założyciel SpaceX oraz Tesli znów zbliża się do czołówki najbogatszych ludzi na świecie. Według Bloomberg Billionaires Index, który obliczany jest na koniec każdego dnia handlowego, jego majątek w ciągu dnia powiększył się o kwotę, która przyprawia o zawrót głowy.

Elon Musk

Niespełna 2.15 miliarda dolarów. To kwota o jaką zwiększył się majątek Elona Muska w ciągu jednego dnia według Bloomberg Billionaires Index. Łączny kapitał właściciela Tesli i SpaceX wynosi w tej chwili 184 miliardy dolarów. Od początku roku jego portfel pogrubił się o 14,2 miliarda.

Elon Musk ściga się o fotel lidera z Jeffem Bezosem, założycielem Blue Origin oraz Amazona. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni mogą być w tej kwestii przełomowe, ponieważ różnica pomiędzy majątkami obu panów stopniała z 20 do 8 miliardów dolarów. Widać tutaj tendencję spadkową biorąc pod uwagę, że jeszcze miesiąc temu różnica ta wynosiła 26 miliardów dolarów.

Jeżeli Muskowi uda się wyprzedzić Bezosa, nie będzie to jego debiut na pierwszym miejscu podium najbogatszych ludzi świata. Taka sytuacja miała miejsce już w styczniu tego roku, kiedy wyprzedził on szefa Amazona. Wtedy powodem był wzrost wartości giełdowej Tesli. Musk skomentował wówczas całą sytuację w swoim stylu mówiąc:

Dziwna sprawa. Niemniej wracam do pracy.

Najbliższe dni pokażą jak rozwinie się sytuacja. Ciekawe, jak tym razem skomentuje swoje prowadzenie.

źródło: rprna.com