Elon Musk w tarapatach. Autonomiczna Tesla niebezpieczna!

Tesla została zmuszona do wycofania aktualizacji. Wszystko w związku z problemami z systemem jazdy autonomicznej (Full Self-Driving).

Zaledwie kilka godzin po wprowadzeniu na rynek najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego dla pojazdów Tesla została ona wycofana. Dlaczego producent tak szybko i stanowczo zrezygnowała z systemu wprowadzanego na rynek w ubiegły weekend?

Tesla Model X
Źródło: tesla.com

Tesla Model X

Źródło: tesla.com

Elon Musk potwierdził w niedziele popołudniu za pośrednictwem Twittera, że ze względu na "pewne problemy" oprogramowanie o numerze wersji 10.3 zostało wycofane. Założyciel i prezes marki nie przekazał szczegółowych informacji, a posiadacze aut potwierdzili, że oprogramowanie zostało cofnięte do wersji 10.2.

Zobacz również:

Część konsumentów po aktualizacji nie była w stanie wymusić systemu jazdy autonomicznej Full Self-Driving.

Oprogramowanie układowe zostało wprowadzone na rynek w sobotę. Po niecałych 24 godzinach zniknęło z serwerów Tesli. Zgodnie z informacjami prasowymi nowy system miał poprawić działanie systemu jazdy autonomicznej. Rozwiązanie miało pomóc kierowcom kontrolować odległość między pojazdami oraz ogólne zachowanie pojazdu w trybie FSD.

Musk nadmienia, że wycofanie aktualizacji nie jest niczym nadzwyczajnym. Przytacza on sytuację z początku miesiąca. System w wersji 10.2 nie trafił wówczas na wszystkie pojazdy jednocześnie.

Wycofanie oprogramowania 10.3, które pozostawało w stadium oficjalnej wersji beta na nowo rozpoczęło dyskusję o stosowności testowania oprogramowania beta na publicznych drogach. Według przeciwników tego rozwiązania najnowsze oprogramowanie 10.3 mogło mieć krytyczne błędy, które mogły zwiększyć ryzyko wypadków. Oliwy do ognia dolał sam Elon Musk, który przekazał, że niemożliwe jest całkowite przetestowanie oprogramowanie przed wprowadzenim go na rynek.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: