Emaile na dotyk

Tajwańska spółka High Tech Computer zaprezentowała swój najnowszy produkt w portfolio urządzeń mobilnych. HTC Touch to działający pod kontrolą systemu Windows Mobile 6 Professional OS smartphone, łączący w sobie funkcje telefonu komórkowego i PDA. Czy okaże się godnym konkurentem dla Apple iPhone?

Jak przekonuje producent, prace nad HTC Touch trwały już w momencie, kiedy Steve Jobs zapowiedział iPhone'a (miało to miejsce w styczniu br. na konferencji MacWorld).

O ile jednak iPhone pozbawiony jest przycisków, to w produkcie HTC znajdziemy ich trzy. Urządzenie HTC nie będzie dysponować dużą, w porównaniu z produktem Apple, przestrzenią do przechowywania danych (iPhone będzie wyposażony w dysk 4 lub 8 GB). W zamian oferuje port microSD, do którego można podłączać takie karty (1-gigabajtowa karta microSD będzie dołączona do zestawu). Dodatkowo wposażono je w 64 MB pamięci RAM.

Nowy smartphone High Tech Computer - Touch

Nowy smartphone High Tech Computer - Touch

Urządzenie długie na 101,6 mm i szerokie na 58 mm, waży 112 g z baterią. Przewidywany czas pracy na wbudowanym akumulatorze litowo-jonowym w trybie czuwania wynosi 200 godzin. Bateria pozwoli na 5 godzin rozmów telefonicznych.

HTC Touch obsługiwany jest za pomocą dotykowego, 2,8-calowego wyświetlacza. Interfejs urządzenia obejmuje trzy widoki główne: Kontakty, Media i Aplikacje. Touch obsługuje technologię łączności bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth, EDGE, pracuje w trzyzakresowym systemie GSM. Posiada też 2-megapikselowy aparat cyfrowy.

Urządzenie jeszcze w czerwcu pojawi się w sprzedaży w Europie i Azji, natomiast rynkowa premiera w Ameryce nastąpi w późniejszym terminie (być może w okresie przedświątecznym). Warto wspomnieć, iż premiera iPhone'a została zapowiedziana w USA na 29. czerwca.

Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy - czarnej i oliwkowo-zielonej. Nie wiadomo jeszcze, ile trzeba będzie za nie zapłacić. Cena najbardziej kosztownych smartphone'ów HTC nie przekraczała jednak 400 USD.