Empik: Playstation 3 i Pismo Święte w zestawie za 1430 złotych

Klienci jednego z warszawskich salonów sieci Empik mogli trafić na ofertę bardzo niecodziennego zestawu promocyjnego. W sklepie pojawił się pakiet zawierający konsolę Playstation 3 z dołączonym Pismem Świętym. Całość połączona została białymi wstęgami i opatrzona reklamą "doskonały prezent na komunię świętą". Sprawa błyskawicznie trafiła na łamy serwisów informacyjnych, nie tylko polskich.

W serwisie wykop.pl pojawił się na bardzo ciekawy wpis, w którym autor (Bartosz "sir" Burglin) zamieścił zdjęcie promocyjnego pakietu Playstation 3 z dołączonym Pismem Świętym (wpis: "Komunia według Empiku"). Niedługo później internauci zauważyli, że w salonie znajduje się także drugi, podobny pakiet z Playstation 2. Niecodzienne zestawy pojawiły się w jednym z warszawskich salonów sieci Empik:

Empik: Playstation 3 i Pismo Święte w zestawie za 1430 złotych

Promocja PS3 w Empiku. Źródło: wykop.pl

Co ciekawe, zestaw Playstation 3 sprzedawany był w promocyjnej cenie 1430 złotych za całość. To o ponad 150 złotych mniej niż wynosi oficjalna cena reklamowana w newsletterze sieci Empik.

Sprawa okazała się na tyle ciekawa dla czytelników, że ostatecznie trafiła również na łamy popularnego bloga o grach Kotaku oraz znanego serwisu n4g.

Poprzednia afera ujawniona przez użytkowników społeczności wykop.pl to słynna sprawa z przetargiem na dyskietki ogłoszonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych: ZUS ogłasza przetarg na 130 tysięcy dyskietek 3,5" (1,44 MB).