Empik wchodzi na rynek e-booków z własnym czytnikiem


Niemiecka prezentacja e-czytnika OYO

Nowy e-czytnik zaprezentowano już podczas spotkania prasowego niemieckiej sieci księgarskiej Thalia. Wydaje się, że będzie to jedno z ciekawszych urządzeń niższej klasy czytników elektronicznych. Więcej napiszemy, gdy tylko OYO pojawi się na rynku.

Ważnym czynnikiem będzie z pewnością cena czytnika, którą poznamy za dwa tygodnie. Mamy nadzieję, że będzie dość niska, bo OYO ma przecież służyć do promocji e-booków, a to na nich Empik chce teraz zarobić najwięcej.

Empik OYO i czytniki popularne w Polsce

Empik wchodzi na rynek e-booków z własnym czytnikiem

Zobacz, jak Empik OYO wypada w zestawieniu z popularnymi w Polsce czytnikami.

Serwis Ceneo.pl sprawdził w sierpniu 2010 r., które e-czytniki są najchętniej wybierane wśród użytkowników porównywarki. Najpopularniejszym czytnikiem jest BeBook Mini, a jego cena zaczyna się od 825,99 zł. Szykując się na zakup czytnika trzeba się liczyć z kosztem około tysiąca złotych.

Ceny takich urządzeń są dość zróżnicowane i wahają się od 700 zł do 2000 zł. Wszystko zależy od parametrów, jakie posiada czytnik. Od tego ile e-booków jest w stanie pomieścić, jaki ma wyświetlacz i czy obsługuje karty pamięci. W zestawieniu po lewej sprawdzamy, jak na tle popularnych czytników wygląda Empik OYO.

Jakie są Wasze doświadczenia z e-czytnikami i książkami elektronicznymi? Lubicie czytać w ten sposób? Co jest najważniejsze w wyborze dobrego czytnika? Jaki format jest lepszy - ePub czy PDF?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: