Empire: Total War całkowicie niegrywalne?

W sieci roi się od komentarzy wściekłych internautów, którzy kupili grę strategiczną Empire: Total War tylko po to by przekonać się, że liczba błędów w niej zawartych jest tak duża, że uniemożliwia normalną zabawę. Sytuację miał poprawić najnowszy patch. Niestety, okazuje się, że w niektórych przypadkach jest jeszcze gorzej.

Na zachodnich i polskich forach internetowych mnożą się negatywne komentarze na temat gry Empire: Total War przez wielu postrzeganej jako murowany hit początku tego roku. Jeden z naszych czytelników tak opisał problem który występuje w jego przypadku:

"Choć Total War przed patchem ciągle się wieszał, to mając wielki upór można było w niego grać. Po zainstalowaniu najnowszego patcha rozgrywka stała się po prostu niemożliwa - Total War po każdym załadowaniu bitwy wychodzi do pulpitu Windows. Wiem, że to nie tylko mój problem. Dodam, że mam Athlona 64 x2 dual core 3600+ i kartę WinFast GTX 260."

Najnowszy patch do gry miał rozwiązać część problemów. Niestety okazało się, że to zbyt mało by tytuł stał się w pełni przyjazny użytkownikowi. Gracze z całego świata donoszą o licznych błędach krytycznych w Empire: Total War. Wśród najważniejszych wad wymieniane są: zawieszanie się gry, automatyczne wychodzenie do pulpitu Windows oraz tragiczna optymalizacja silnika, której dowodem jest chociażby zaledwie 15 FPS'ów na podkręconym do 4 GHz procesorze Intel Core 2 Extreme QX9770 (benchmark na 14 procesorach w artykule: "Test Empire: Total War na 14 procesorach: Core i7 rządzi, Phenom II w tyle?").

Empire: Total War całkowicie niegrywalne?

Empire: Total War

Producent Empire: Total War, Creative Assembly, zapowiada, że będzie bardzo często wydawał liczne poprawki do swojego dzieła. Następny patch zaplanowany został na przyszły tydzień.

Warto dodać, że liczne błędy jak na razie nie przeszkadzają grze w uzyskiwaniu świetnych wyników sprzedaży. CD Projekt poinformował dziś, że tytuł w kilka dni zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów sieci Empik oraz sklepu internetowego gram.pl.

Total War to seria gier strategicznych o niemal dziesięcioletniej historii. Creative Assembly, twórcy takich bestsellerów jak Shogun: Total War, Medieval: Total War oraz Rome: Total War tym razem przenieśli graczy do epoki kolonialnej. Najnowsza odsłona zasadniczo bazuje na znanych fanom cyklu rozwiązaniach. Autorzy zdecydowali się jednak wprowadzić kilka nowości.

Akcja w Empire: Total War rozpoczyna się w roku 1700 i obejmuje cały świat - obie Ameryki, Indie i północną Afrykę, a także cały Stary Świat, gdzie naprzeciw siebie staną armie Prus, Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz Imperium Ottomańskiego.

Użytkownicy mają przed sobą niezwykle trudne wyzwanie - walkę o dominację nad większością globu. Zmiana koncepcji zabawy (poprzednio rywalizacja toczyła się głównie w na poszczególnych kontynentach) odbija się na jej mechanice. Efektem jest np. wprowadzenie do rozgrywki widowiskowych bitew morskich, w których gracz kontroluje działania swojej floty.

Do serii wprowadzono także szereg nowości o mniejszym znaczeniu. Wśród najważniejszych znajduje się kolejny lifting oprawy graficznej, kilka ciekawych rozwiązań na ekranie taktycznym i inne.

Niestety, jak widać autorzy zbyt pospieszyli się z publikacją swojego dzieła.