Empire: Total War już w sprzedaży

Jak wynika z informacji opublikowanych przez firmę CD Projekt, od wczoraj wszyscy fani gier strategicznych mogą cieszyć się polskim wydaniem Empire: Total War.

Total War to seria gier strategicznych o niemal dziesięcioletniej historii, która w perfekcyjny sposób połączyła rozgrywkę turową z bitwami w czasie rzeczywistym. Creative Assembly, twórcy takich bestsellerów jak Shogun: Total War, Medieval: Total War oraz Rome: Total War przeniosą nas tym razem do epoki kolonialnej. Najnowsza gra zasadniczo bazuje na znanych fanom cyklu rozwiązaniach. Autorzy zdecydowali się jednak wprowadzić kilka nowości.

Akcja w Empire: Total War rozpoczyna się w roku 1700 i obejmuje cały świat - obie Ameryki, Indie i północną Afrykę, a także cały Stary Świat, gdzie naprzeciw siebie staną armie Prus, Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz Imperium Ottomańskiego. Użytkownicy będą mieli przed sobą niezwykle trudne wyzwanie - walkę o dominację nad większością globu.

W nowej odsłonie dzieła na graczy czeka wiele nowości (m. in. bitwy morskie oraz zaawansowany tryb multiplayer).

Jak informuje wydawca, Empire: Total War w serwisie metacritic.com uśredniającym recenzje z wielu mediów z całego świata otrzymała 93%.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Empire: Total War.