Empire: Total War już w środę

Już za kilka dni, dokładnie w środę 4 marca, na półki sklepowe w całym kraju trafi długo oczekiwana gra strategiczna Empire: Total War. Na kilka dni przed rodzimą premierą SEGA zdecydowała się udostępnić polską wersję oficjalnej strony internetowej gry.

Total War to seria gier strategicznych o niemal dziesięcioletniej historii, która w perfekcyjny sposób połączyła rozgrywkę turową z bitwami w czasie rzeczywistym. Creative Assembly, twórcy takich bestsellerów jak Shogun: Total War, Medieval: Total War oraz Rome: Total War przeniosą nas tym razem do epoki kolonialnej. Najnowsza gra zasadniczo bazuje na znanych fanom cyklu rozwiązaniach. Autorzy zdecydowali się jednak wprowadzić kilka nowości.

Akcja w Empire: Total War rozpoczyna się w roku 1700 i obejmuje cały świat - obie Ameryki, Indie i północną Afrykę, a także cały Stary Świat, gdzie naprzeciw siebie staną armie Prus, Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz Imperium Ottomańskiego.

Empire: Total War już w środę

Użytkownicy będą mieli przed sobą niezwykle trudne wyzwanie - walkę o dominację nad większością globu. Zmiana koncepcji zabawy (poprzednio rywalizacja toczyła się głównie w na poszczególnych kontynentach) odbija się na jej mechanice. Efektem jest np. wprowadzenie do rozgrywki widowiskowych bitew morskich, w których gracz kontroluje działania swojej floty. Bardzo ważny jest również fakt, że w tej części serii po raz pierwszy w historii autorzy wprowadzili zaawansowany tryb multiplayer.

Do serii wprowadzono także szereg nowości o mniejszym znaczeniu. Wśród najważniejszych znajduje się kolejny lifting oprawy graficznej, kilka ciekawych rozwiązań na ekranie taktycznym i inne.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę gry.