Emsisoft Anti-Malware - dodatkowa ochrona systemu przed szkodnikami

Emsisoft Anti-Malware to aplikacja, której głównym zadaniem jest ochrona systemu przed złośliwymi szkodnikami, czyli malware.

Aplikacja działa przy użyciu podwójnego skanera, który wykrywa nie tylko wirusy, ale również wyszukuje potencjalnie niebezpieczne programy (PuPs). Została wykonana w ten sposób, aby wykorzystywać wolne zasoby komputera, może więc działać w tle, nie przerywając użytkownikowi zwykłej pracy z systemem. Działa także podczas przeglądania stron w sieci, blokując podejrzane połączenia oraz niebezpieczne strony - posiada ich wbudowaną bazę. Jest ona aktualizowana co najmniej raz dziennie.

Emsisoft Anti-Malware może poszczycić się także sporą listą rozpoznawanych sygnatur wirusów. Liczy sobie ona kilkanaście milionów pozycji. Dodatkowo wykorzystywane jest połączenie z wewnętrzną siecią producenta, aby jak najlepiej rozpoznawać rodzaje zagrożeń. Program po wykryciu szkodnika usuwa go wraz ze wszystkimi zmianami, jakie mógł wprowadzić w systemie. Nie jest to darmowe narzędzie, ale można przekonać się o jego skuteczności dzięki 30-dniowej wersji testowej. Jest ona do pobrania TUTAJ.