Emulator mobilnego Ubuntu Touch udostępniony

Użytkownicy komputerów PC mogą już sprawdzić, jak sprawuje się mobilny system Ubuntu Touch. Udostępniony został bowiem właśnie emulator X86 Ubuntu Touch.

Ubuntu Touch to mobilny systemu operacyjny na smartfony i tablety, który wyróżnia kompatybilność wszystkich aplikacji z desktopową wersją systemu. Do tej pory firma Canonical dawała możliwość jego instalacji, lecz istniały tutaj poważne ograniczenie jedynie do urządzeń z linii Nexus. Dla osób, które zainteresowane są tym OS-em mam jednak dobrą wiadomość: programista Ricardo Salveti de Araujo z firmy Canonical poinformował właśnie o udostępnieniu emulatora X86 Ubuntu Touch. Dzięki niemu każdy chętny użytkownik komputera PC z zainstalowanym systemem Ubuntu w wersji 14.04 LTS lub nowszej będzie miał możliwość przetestowania Ubuntu Touch.

Aby zainstalować emulator należy postępować zgodnie z wytycznymi, które znajdziecie tutaj. Pamiętajcie jednak, że Ubuntu Touch przygotowany został z myślą o platformie ARM. W przypadku emulatora X86 Ubuntu Touch dla architektury x86 nie będziecie więc niestety mogli wypróbować wszystkich dostępnych aplikacji. Ich liczba z czasem powinna się jednak zwiększyć.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 23.10.2021]
  • Komputronik - okazje, przeceny, promocje [23.10.2021]