Emulowanie na DC

Gry z PSX na Dreamcaście.

Obecnie najbardziej rozpowszechnione emulatory to programy umożliwiające uruchomienie gier znanych z różnych konsol, a w szczególności tych z PlayStation na komputerze PC. Wśród tych aplikacji znajduje się także Bleem!, o którym było swego czasu głośno z powodu procesu sądowego wytoczonego jego autorom przez korporację Sony. Po rynkowym sukcesie wersji PC, autorzy emulatora postanowili stworzyć edycję przeznaczoną dla konsoli Dreamcast. Jest to pierwszy w historii elektronicznej rozrywki przypadek, kiedy konsola pozwoli na uruchomienie aplikacji przygotowanej na potrzeby całkowicie innego urządzenia tego typu. Od strony technicznej cały proces emulowania możliwy jest dzięki implementacji w Dreamcast środowiska Windows CE.

Program otrzymał nazwę kodową BleemCast! i pozwoli uruchomić na konsoli Dreamcast blisko 400 tytułów z PSX. Wszystkie gry prezentować się mają o wiele lepiej niż w oryginale, ponieważ maszynka Segi jest wyjątkowo zaawansowane technologicznie. Dla przykładu Gran Turismo będziemy mogli zobaczyć w rozdzielczości 640x480 i w 32-bitowej głębi kolorów przy jednoczesnym zastosowaniu wielu efektownych mechanizmów graficznych - m.in. filtrowanie tekstur, wygładzanie krawędzi oraz dynamiczne oświetlenie i cieniowanie.

Oficjalna rynkowa premiera BleemCast! odbędzie się najprawdopodobniej w połowie tegorocznego lata. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na strony www.bleem.com/ i www.bleemcast.com/


Zobacz również