EnSharpen - nowa jakość obrazu

Korporacja TechSmith zaprezentowała nowy kodek wideo dla odtwarzacza QuickTime. Nosi on nazwę EnSharpen i jest oparty na rozwiązaniu TSCC (TechSmith Screen Capture Codec). Dekoder przeznaczony do odtwarzania plików wideo wykonanych z użyciem EnSharpen jest darmowy.

Poza dekoderem firma oferuje również wersję EnSharpen do tworzenia materiałów wideo w oparciu o TSCC. Rozwiązanie to jest używane miedzy innymi w aplikacji TechSmith - Camtasia Studio, przeznaczonej do rejestrowania stanu obrazu, w szczególności zmian zachodzących na pulpicie. Jest ona szczególnie przydatna w przypadku tworzenia materiałów treningowych. Dodatkowo nowy kodek współpracuje z takimi programami do edycji wideo, jak Final Cut Pro oraz Adobe Premiere. Oferuje bardzo dobrą jakość obrazu oraz szybką i wydajną kompresję (czas trwania procesu kompresji jest taki sam, jak czas trwania pliku wideo). Koszt enkodera wynosi 149 USD. EnSharpen dostępny jest w wersji dla systemów Windows oraz Mac OS.

Więcej informacji:http://www.techsmith.com

Darmowy dekoder EnSharpen do pobrania z naszego FTP'a: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2009/EnSharpen.Decoder.1.0.html