Encyklopedia w skrzynce pocztowej

Nowy serwis internetowy Zooba.com pozwala uniknąć mozolnego poszukiwania informacji w sieci, dostarczając je bezpośrednio do skrzynki pocztowej elektronicznej.

Nowa usługa oferowana przez serwis Zooba.com polega na bezpośrednim dostarczaniu "encyklopedycznych" informacji na dowolny temat bezpośrednio do skrzynki poczty elektronicznej użytkownika. Baza danych serwisu obejmuje wszelkie możliwe dziedziny wiedzy: od aerobiku, do tajników średniowiecznej historii. Atutem serwisu Zooba.com jest dostarczanie wyczerpujących informacji na interesujący użytkownika temat, bez skupiania się na przesyłaniu subskrybentom reklam sponsorów usługi. Serwis jest darmowy, a żeby z niego korzystać wystarczy podczas rejestracji podać adres poczty elektronicznej oraz "niezbędne" dane osobowe, takie jak kraj zamieszkania, płeć oraz datę urodzenia. Po rejestracji użytkownik może określić profil interesujących go informacji. Do wyboru jest 13 kategorii (m.in. Biografie, Historia, Biznes, Muzyka, Literatura., Sport) i 46 grup tematycznych (m.in. Wielkie Umysły, Zarządzanie i Strategia, Architektura, Fitness, Historia Ameryki).

Rezygnując z nachalnych reklam, Zooba.com utrzymuje się wyświetlając u dołu przeglądarki listę produktów powiązanych tematycznie z dostarczanymi informacjami, np. przy informacji o rzece Amazonce znajdzie się lista dostępnych książek na ten temat, a obok wiadomości o Jimi Hendrixie zestaw książek, płyt CD i kaset wideo poświęconych muzykowi. Zooba.com współpracuje z wieloma internetowymi sklepami, takimi jak Art.com, Amazon.com, BN.com, Reel.com i Garden.com.


Zobacz również