Enderle Group: warto się wstrzymać z zakupem iPhone'a 3G

Apple obiecuje, że nowa wersja iPhone'a sprawdzi się nie tylko w wypadku klientów indywidualnych, ale również w przedsiębiorstwach. Analitycy jednak ostrzegają przed zbyt pochopnymi inwestycjami w urządzenia z logo nadgryzionego jabłuszka.

Zdaniem Roba Enderle, założyciela i głównego analityka z Enderle Group, firmy powinny wstrzymać się z zakupem iPhone'ów 3G. Minie bowiem kilka tygodni nim usłyszymy o błędach wykrytych w telefonie Apple.

Specjalista twierdzi nawet, że korporacja z Cupertino jest jedną z tych firm, która "może sprzedać lodówki Eskimosom - ale to nie znaczy, że powinni oni je kupować." Apple bowiem przoduje w rozdmuchiwaniu oczekiwań użytkowników. Z drugiej strony należy podkreślić, że iPhone'a 3G lepiej przystosowano do pracy w przedsiębiorstwach, oprogramowanie systemowe obsługuje bowiem Microsoft Exchange i jest kompatybilne z VPN-ami Cisco.

Enderle sugeruje, by z zakupami wstrzymać się przynajmniej do września, kiedy większa liczba użytkowników wypowie się w kwestii np. długości czasu pracy urządzenia na baterii.

Więcej o wykrytych przez redakcję wadach i zaletach sprzętu Apple przeczytasz w materiale "iPhone 3G - wady i zalety".