Eneloop pro i plus - nowe akumulatory Sanyo

Firma Sanyo zaprezentowała nowej generacji akumulatory typu AA, noszące oznaczenia eneloop pro i plus. Pierwsze cechują się zwiększoną pojemnością, natomiast drugie zabezpieczeniem przed przegrzaniem.

Nowe akumulatory Sanyo - eneloop pro wraz z ładowarką

Nowe akumulatory Sanyo - eneloop pro wraz z ładowarką

Polecamy:

Zobacz też:

Dysponując aparatem cyfrowym korzystającym z dedykowanego akumulatora warto dokupić na zapas drugi taki sam. Wówczas nie trzeba się bowiem obawiać, że w najbardziej nieodpowiednim momencie nie będzie można wykonać zdjęcia ze względu na wyczerpanie się zasilania.

Inaczej sprawa przedstawia się, jeżeli posiadamy aparat korzystający z baterii typu "paluszek". Wówczas to bowiem sami będziemy musieli wybrać odpowiednie baterie, kupując najlepiej od razu dwa ich komplety. Właśnie z myślą o takich osobach firma Sanyo wprowadziła do swojej oferty nowe akumulatory NiMH eneloop pro (typu AA), które noszą oznaczenie HR-3UWX i cechują się o 25% większą pojemnością (wynosi ona 2400 mAh), niż "zwykłe eneloopy".

Producent podkreśla, że nowe akumulatory po naładowaniu do pełna mogą przeleżeć przez rok w szufladzie i stracić w tym czasie zaledwie 25% zmagazynowanej energii.

Wraz z opisanymi akumulatorami, firma Sanyo zaprezentowała również akumulatory eneloop plus (HR-3UPT, 1900 mAh, AA), które posiadają specjalny układ zabezpieczający je przed przegrzaniem. Rozwiązanie to może być przydatne np. w przypadku zabawek.

Warto dodać, że japoński producent przygotował ponadto dedykowane nowym akumulatorom ładowarki. Oznaczone one zostały symbolami, odpowiednio, N-TGR01WS i N-TGN01PS.

Nowości powinny pojawić się na rynku w następujących terminach:

- eneloop pro: 21 lipca (jedynie w ich przypadku wiadomo, że za zestaw składający się z dwóch akumulatorów trzeba będzie zapłacić ok. 15 dolarów)

- eneloop plus: 21 lipca

- N-TGR01WS: 21 września

- N-TGN01PS: 1 grudnia