Energooszczędne Core 2 Duo

Intel udostępni dwa nowe ultra-niskonapięciowe procesory z serii Core 2 Duo, które charakteryzują się bardzo małym zapotrzebowaniem na energię i stanowią doskonałą alternatywę dla procesorów stosowanych obecnie w urządzeniach mobilnych.

Nowe układy oparte są na jądrze Merom i pobierają maksymalnie 10 W pracując przy pełnej prędkości, co czyni je idealnym rozwiązaniem w urządzeniach przenośnych, gdzie pojemność baterii i niskie zapotrzebowanie elementów na energię jest sprawą kluczową. Dla porównania układy z serii Core 2 Duo stosowane obecnie w notebookach zużywają ponad 30 watów przy maksymalnej wydajności.

Intel udostępni dwa nowe, ultra-niskonapięciowe układy U7600, pracujący z prędkością 1,2 GHz oraz U7500 o częstotliwości taktowania 1,06 Ghz. Oba procesory posiadają 2 MB pamięci cache, szynę FSB o częstotliwości 533 MHz i są wyposażone w technologię IDA (Intel Dynamic Acceleration), poprawiającą bez dodatkowych nakładów ich wydajność. Ceny układów ustalono na 289 dolarów za U7600 i 262 dolary za U7500, a będą one dostępne w trzecim kwartale bieżącego roku.