English +

English+ nowa generacja, wspólne dzieło Edusoft Ltd. i Optimus Pascal Multimedia, jest programem niezwykłym ze względu na rozmiary.

English+ nowa generacja, wspólne dzieło Edusoft Ltd. i Optimus Pascal Multimedia, jest programem niezwykłym ze względu na rozmiary.

To pierwszy tak obszerny kurs języka angielskiego na naszym rynku - autorzy umieścili na dziewięciu płytach CD (każdą należy oddzielnie zainstalować) trzy poziomy nauki: początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany, a na każdym można opanować ok. 3,5 tys. słów. Nauka jest przewidziana na 9 lat, choć z powodzeniem można znacznie skrócić ten okres. Użytkownik powinien przede wszystkim skorzystać z animowanej "wycieczki" po programie, trzymać pod ręką instrukcję obsługi i zacząć od tzw. lekcji prowadzonych (guided lessons). Dobre opanowanie interfejsu programu jest kluczem do efektywnej nauki, gdyż początkujący może się nieco pogubić (nie sposób jednak odmówić interfejsowi atrakcyjności). Program rozwija rozmaite sprawności językowe - słuchanie, czytanie, mówienie (pakiet zawiera nawet mikrofon) i pisanie. Dostępne są objaśnienia gramatyczne i nagrany słownik z przykładami użycia. Nie obejdzie się, oczywiście, bez notatek - pomoże wbudowany notatnik, ale tradycyjny zeszyt także się przyda. Gdyby komuś było mało ćwiczeń i zabaw w programie, może skorzystać z materiałów w związanej z kursem witrynie internetowej E+Connection. Trudno się też oprzeć wrażeniu, że zdyscyplinowanie i przemyślany sposób organizowania sobie nauki są istotnymi warunkami sukcesu. Koncepcja English+ odbiega bowiem od tradycyjnych podręczników książkowych, choć przy odrobinie zręczności można z powodzeniem taki "klasyczny" sposób nauki imitować. Na pewno łatwiej będzie temu, kto przerobił już choćby najbardziej elementarny podręcznik angielskiego, ale osoba, która zrozumie sposób podania materiału i utrzyma narzucony sobie rygor nauki, zakończy kurs z naprawdę niezłą znajomością języka.