Enola Holmes 2 - przecieki, plotki, oficjalne informacje [Aktualizacja 14.05.2021]

Drugi sezon produkcji Netflixa "Enola Holmes" potwierdzony! Na ekranie znów zobaczymy Millie Bobby Brown oraz Henry'ego Cavilla. Oto wszystko, co wiemy na temat kontynuacji serialu.


"Enola Holmes" to amerykański serial wyprodukowany przez Netflixa. Po premierze pierwszego sezonu produkcja osiągnęła ogromną popularność, a tytułowa główna bohaterka przysporzyła sobie wielu fanów na całym świecie. Dla fanów było jasne, że kontynuacja serialu to tylko kwestia czasu. Jak widać, mieli rację, bo oto dziś na oficjalnych mediach społecznościowych Netflixa pojawiła się informacja, że drugi sezon jest w trakcie powstawania, a plan zdjęciowy zacznie się w najbliższych miesiącach.

Aktualizacja 14.05.2021 - Oficjalnie potwierdzony sequel

To oficjalne: sequel serialu "Enola Holmes" nadchodzi! Informacja pojawiła się przez social media Netflixa na Facebooku oraz na Twitterze, gdzie podano, że Millie Bobby Brown oraz Henry Cavill wracają na plan. Reżyserem kolejnej części jest ponownie Harry Bradbeer, który pracował już nad pierwszą częścią serialu "Enola Holmes". Poza tym mężczyzna na swoim koncie ma takie udane produkcje jak: "Fleabag" oraz "Obsesja Eve". Ponadto wiadomo, że scenarzystą jest Jack Thorne, który również pracował nad pierwszą częścią "Enoli Holmes".

Zobacz również:

  • Netflix - 24 twarze Billy'ego Milligana. Musisz to obejrzeć
  • Kiedy będzie 3 sezon serialu Ty?
  • TUDUM - gdzie obejrzeć wydarzenie Netflixa?
Enola Holmes 2 - przecieki, plotki, oficjalne informacje [Aktualizacja 14.05.2021]

Fabuła

Scenariusz do filmu „Enola Holmes” w reżyserii Harry’ego Bradbeera napisany został przez Jacka Thorna na podstawie serii powieści o tym samym tytule pióra Nancy Springer. Fabuła produkcji dzieje się w roku 1884 w Anglii, kiedy świat stoi u progu wielkich zmian społecznych. Tytułowa bohaterka w dniu swoich szesnastych urodzin orientuje się, że została opuszczona przez matkę. W ramach prezentu urodzinowego dziewczyna otrzymuje pozornie dziwne i niezwiązane ze sobą podarunki. Po zniknięciu matki, Enola trafia pod opiekę swoich dwóch braci: Sherlocka Holmsa oraz Mycrofta Holmsa. Nie mogąc zając się w pełni wychowywaniem siostry postanawiają umieścić ją w szkole z internatem dla dam, jednak ta postanawia uciec i za wszelką cenę odnaleźć matkę.

Biorąc pod uwagę zakończenie sezonu pierwszego było jasne, że na tym serial się nie skończy. Przede wszystkim dlatego, że zbyt wiele wątków nie zostało w pełni wyjaśnionych. W kontynuacji prawdopodobnie będziemy mogli się dokładniej przyjrzeć dalszym losom genialnej detektyw Enoli.

Aktorzy

W oficjalnym komunikacie potwierdzono powrót dwóch głównych aktorów, a dokładniej Millie Bobby Brown („Stranger Things”) oraz Henry'ego Cavilla („Wiedźmin”, „Dynastia Tudorów”). Mimo braku potwierdzenia, to możemy spodziewać się, że na ekran wrócą także: Helena Bonham Carter (seria „Harry Potter”, „Sztuka latania”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”, „The Crown”), Sam Claflin („Zanim się pojawiłeś”, seria „Igrzyska Śmierci”), Burn Gorman („Pacific Rim”) oraz Fiona Shaw (seria „Harry Potter”, „Obsesja Eve”). Na dzień dzisiejszy nie powiadomiono o nowych aktorach.

Enola Holmes 2 - przecieki, plotki, oficjalne informacje [Aktualizacja 14.05.2021]

Data premiery

Jak dotąd nie ma oficjalnej daty premiery. Biorąc jednak pod uwagę, że w tej chwili produkcja jest na etapie castingowym to debiutu drugiego sezonu możemy spodziewać się najszybciej w 2022 roku.