Epic Games Store - awaria zablokowała platformę

Niemiła niespodzianka spotkała osoby, które chciały się zalogować do Epic Games po godzinie 14. Przez trzy godziny platforma nie funkcjonowała.

Awaria nastąpiła zaraz po godzinie 14 i trwała do 18:00. Największe problemy miały miejsce o 14:15, kiedy to Epic dostał ponad 900 zgłoszeń od użytkowników, którzy nie mogli się zalogować. Ale problemy zaczęły się już wczoraj - Epic otrzymał wiele zgłoszeń od graczy, którzy kupowali gry poprzez sklep, jednak ich zakupy nie były finalizowane - czyli nabyte tytuły nie pojawiały się w bibliotekach, chociaż pieniądze zostały przekazane.

Nie podano, co było przyczyną tego stanu rzeczy, jednak naprawa awarii zajęła kilkanaście godzin. Być może naprawa systemu logowania spowodowała kilkugodzinne wyłączenie platformy? Jak na razie nie ma na ten temat oficjalnego oświadczenia. Poniższa infografika z DownDetector pokazuje, kak przebiegała dzisiejsza awaria Epic Games Store.

Epic Games Store - awaria zablokowała platformę

Obecnie wszystko wydaje się być pod kontrolą - właśnie się bez problemów zalogowałem i platforma działa bez zarzutu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie będzie kolejnych niespodzianek tego typu.