Epic Games Store wreszcie z systemem osiągnięć

Przedstawiciele Epic Games poinformowali o wprowadzeniu do swojego cyfrowego sklepu nowej, oczekiwanej przez społeczność, funkcji - systemu osiągnięć.

Pomimo licznych kontrowersji i oburzenia części społeczności graczy, Epic Games Store już na dobre zadomowił się na rynku. W krótkim czasie platforma Epica nawiązała realną walkę z dotychczasowych hegemonem na rynku PC - Steamem. Z całą pewnością pomogły w tym liczne promocje, darmowe gry oraz stale poszerzająca się biblioteka gier.

Choć obecnie sklep twórców Fortnite'a nie wzbudza już ta dużych emocji, to wciąż spotyka się z krytyką niektórych użytkowników. Najczęstszym zarzutem wobec Epic Games Store jest brak fundamentalnych funkcji, które u konkurencji są dostępne od lat. Jedną z nich jest system osiągnięć, który na platformie Steam odgrywa niezwykle istotną rolę. Przedstawiciele Epica dostrzegli wreszcie ten problem i poinformowali, iż osiągnięcia trafiły do ich sklepu.

Oficjalny komunikat Epic Games na Twiterze brzmi:

W niektórych grach w EGS mogą pojawiać się osiągnięcia w miarę ich odblokowywania. To jest wczesna wersja tej funkcji i możesz spodziewać się zmian i korekt. W przyszłości będziemy mieć więcej informacji na temat osiągnięć, więc bądź na bieżąco! - Epic Games Store.

Jedną z pierwszych gier, która może pochwalić się osiągnięciami w Epic Games Store jest Ark: Survival Evolved.

Dodanie systemu osiągnięć to zdecydowanie dobry krok w rozwoju platformy.

Zobacz również: Windows 10 Defender: CCleaner oflagowany jako potencjalne zagrożenie