Epic Games Store znów rozdaje gry za darmo. Co w ofercie?

Darmowe gry to coś, co zawsze elektryzowało graczy. Podobnie jak w ubiegłych latach, popularny sklep rozdaje co tydzień gry bez żadnych opłat. No i to się nazywa rozmach.

Darmowe gry w Epic Games Store (fot. Damian Kubik/PCworld.pl)

Epic Games Store kontynuuje swoją tradycję i co tydzień rozdaje darmowe gry. Na co możemy liczyć w 2023 roku?

16/2023 - Beyond Blue / Never Alone - darmowe gry od Epic Games Store

Beyond Blue

Beyond Blue to gra skupiona przede wszystkim na eksploracji. Jako gracze trafiamy do głębin oceanu, by badać je przy użyciu nowoczesnej technologii.

Zobacz również:

Never Alone to klimatyczna platformówka, której fabuła została oparta o wierzenia Inuitów. Wcielamy się tutaj w dziewczynę z plemienia, której towarzyszy biały lis. Naszym głównym zadaniem będzie ochrona własnego ludu przed wieczną zamiecią śnieżną. To tradycyjna platformówka, gdzie spryt i zręczność mają ogromne znaczenie.

15/2023 - Mordhau / Second Extinction - darmowe gry od Epic Games Store

Mordhau

Mordhau to sieciowa gra akcji, której akcja osadzona jest w średniowieczu. Wcielamy się tutaj w postać rycerza, który bierze udział w epickich starciach pomiędzy wojskami.

Second Extinction

Second Extinction to sieciowa strzelanka, w której wcielając się w postać żołnierzy, stajemy na przeciw zmutowanym i pragnącym krwi dinozaurom.

14/2023 - Dying Light - darmowe gry od Epic Games Store

Dying Light

Dying Light to zdecydowanie najmocniejsza propozycja w tym roku w katalogu darmowych gier od Epic Games Store. Poza podstawową wersją gry, otrzymujemy wszystkie dodatki oraz fabulane DLC o nazwie The Following.

13/2023 - The Silent Age/Tunche - darmowe gry od Epic Games Store

The Silent Age

The Silent Age to gra przygodowa w klimacie science-fiction. Podczas rozgrywki wcielamy się w żyjącego w latach 70-tych sprzatacza, który przy uzyciu wehikułu czasu stara się zapobiec apokalipsie, mającej nastąpić 4 dekady później.

Tunche

Tunche to skrzyżowanie bijaktyki i rogue like. Całość obserwujemy z perspektywy side-scrollowej. Chodzimy w prawo i naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych hord przeciwników oraz bossów. W grze dostępny jest także 4-osobowy tryb kooperacji.

W dniach od 6 do 13 kwietnia całkowicie za darmo do swoich kont dodamy gry Blazing Sails oraz Dying Light: Enhanced Edition.

12/2023 - Chess Ultra - darmowe gry od Epic Games Store

Szachy jakie są każdy widzi. Tym razem w Epic Games Store mozęmy calkowicie za darmo odebrać grę Chess Ultra. Jest to bardzorozbudowany symulator szachów, z wieloma różnymi wariantami. Jeśli jesteś fanem tego sporty, nie możesz pzegapić tej gry.

11/2023 - Warhammer 40,000: Gladius — Relics of War - darmowe gry od Epic Games Store

Warhammer 40,000: Gladius — Relics of War to klasyczna strategia 4K, której akcja została osadzona w fantastycznym uniwersum Warhammera. Do dyspozycji otrzymujemy jedną z czterech grywalnych frakcji. Walka toczy się o władanie nad planetą Gladius Prime. Każda z nich charakteryzuje sie odmiennymi jednostkami, drzewkami rozwoju oraz strategią walki. Jak przystalo na tego typu grę, cała rozgrywka odbywa się turowo.

10/2023 - Call of the Sea - darmowe gry od Epic Games Store

Call of the Sea to gra przygodowa, której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wcielamy się tutaj w kobietę, która wyrusza w podróż śladem ekspedycji po południowym Pacyfiku, w której udział brał jej mąż. W trakcie rozgrywki będziemy przede wszystkim esplorować lokacje, rozwiązywać zagadki i odkrywać fabułę. Twórcy kładą szczególny nacisk na przedstawienie relacji pomiędzy małżonkami oraz emocjach głównej bohaterki.

9/2023 - Rise of Industry - darmowe gry od Epic Games Store

Rise of Industry to strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w postać młodego biznesmena. Tylko od nas zależy, jaką gałęzią gospodarki chcemy się zająć. Podczas rozgrywki będziemy odpowiedzialni za praktycznie każdy aspekt naszej działalności. Musimu być świadomi ryzyka oraz znać prawa, jakimi rządzi się biznes. Całosć rozgrywa się na rozległych mapach, które będziemy obserwować w widoku izometrycznym.

8/2023 - Duskers - darmowe gry od Epic Games Store

Duskers to gra strategiczna, której akcja została osadzona w postapokaliptycznym świecie. Wcielamy się w postać człowieka, który ma do dyspozycji jedynie starą elektronikę oraz wątpliwej jakości drona. To za jego pomogą odnajdujemy fragmenty zapisków, które ostatecznie pomogą nam dowiedzieć się, dlaczego zostaliśmy prawdopodobnie ostatnimi żyjącymi ludźmi we wrzechświecie.

7/2023 - Warpips - darmowe gry od Epic Games Store

Warpips to gra, która łączy w sobie elementy klasycznych RTS-ów oraz tower defense. Jako gracze nie prowadzimy tutaj typowych bitew. Nasza rola sprowadza się do rekrutowania jednostek, które trafiają na pole bitwy i steruje nimi AI. Możemy także korzystać z ataków specjalnych.

6/2023 - Recipe for Disaster - darmowe gry od Epic Games Store

Recipe for Disaster

Recipe for Disaster to symulator, w którym wcielimy się w osobe kierującą restauracją. Na naszych barkach spoczywa cała odpowiedzialność za ten dobytek. Będziemy musieli stworzyć wystrój, menu, przepisy oraz zarządzać personelem. Nie obejdzie się oczywiście bez kryzysów oraz zawrotnego tempa.

5/2023 - City of Gangsters i Dishonored: Death of the Outsider - darmowe gry od Epic Games Store

City of Gangsters

City of Gangsters to strategiczna gra turowa. Naszym główny mzadaniem jest rozwój mafijnego biznesu. Wcielamy się w postać początkującego mafioza, który chce wykorzystać prohibicję, aby interesy zbudować właśnie na nielegalnym dostepie do alkoholu.

Dishonored: Death of the Outsider

Dishonored: Death of the Outsider to gra osadzona w uniwersum Dishonored. Wcielimy się tutaj w postać Billie Lurk, która w towarzystwie swojego mentora wyrusza na jedną z najbardziej ekscytujących, skrytobójczych misji.

4/2023 - Adios i Hell is Others - darmowe gry od Epic Games Store

Adios

Adios to gra przygodowa. Wcielamy się w niej w postać farmera, który służy lokalnej mafii. W pewnym momencie nasz protagoniska postanawia zmienić swoje życie. Zaprzyjaźniony zabójca postanawia spędzić z nim dzień, aby odwieźć go od tego pomysłu.

Hell Is Others

Hell Is Others to pixelartowa strzelanka top-down z elementami gier rogue-like. Trafiamy do Century City, dystopijnego miasta, w którym walczymy na śmierć i życie z grupami przeciwników. Walczymy o krew, która jest cenną walutą i nie tylko...

3/2023 - Epistory - Typing Chronicles - darmowe gry od Epic Games Store

Epistory - Typing Chronicles

Epistory: Typing Chronicles to przygodowa gra akcji w stylu metroidvani. Wcielamy się tutaj w postać muzy, której zadaniem jest odnalezienie inspiracji dla pisarki, która musi napisać nową książkę. W baśniowym świecie czeka na nas wiele zagrożeń oraz zagadek do rozwiązania. Co ciekawe, do tego służy nietypowa mechanika, która polega na wpisywaniu konkretnych słów.

2/2023 - Divine Knockout, First Class Trouble, Gamedec - darmowe gry od Epic Games Store

Divine Knockout

Divine Knockout to bijatyka, z elementami gry platformowej. Całą akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podczas rozgrywki możemy wcielić się w jedną z postaci, które znane są z mitologii. Do dyspozycji mamy np. Thora lub Herkulesa. W walce pomagają nam także areny. Każda z nich cechuje się elementami, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

First Class Trouble

First Class Trouble to gra sieciowa. Akcja toczy się na statktu, a naszym zadaniem jest przetrwanie. Pojazd kosmiczny opanowany jest przez sztuczną inteligencję. Każdy z graczy wciela się w postać jednego z ostatnich ocalałych. Zawsze jednak trzeba mieć się na baczności, ponieważ nigdy nie wiadomo czy osoba, której zaufamy, nie jest androidem na usługach AI.

Gamedec

Gamedec to polska gra RPG, w której wcielamy się w detektywa zajmującego się badaniem przestępstw popełnionych w wirtualnych światach. Co ciekawe, decyzje które podejmujemy podczas rozgrywki mają wpływ nie tylko na rozwój opowieści, ale także na kształt świata, w którym przebywamy. Całość obserwujemy w widoku izometrycznym.

1/2023 - Kerbal Space Program i Shadow Tactics – Aiko's Choice - darmowe gry od Epic Games Store

Kerbal Space Program

Kerbal Space Program to nietypowy symulator, w którym wcielamy się w grupę mającą za zadanie opracowanie własnego programu kosmicznego. Na samym początku musimy zbudować statek z części, które odpowiadają za poszczególne elementy działania wehikułu. Następnie lądujemy na jednym z księżyców naszej planety, które nie kończy się dla nas zbyt pozytywnie. W tym miejscu możemy rozpocząć eksperymentowanie z różnymi ustawieniami statków, aby kontynuować podróż. Dostępne są także misje fabularne.

Shadow Tactics – Aiko's Choice

Shadow Tactics – Aiko's Choice to samodzielny dodatek do gry Shadow Tactics. Poznamy tutaj historię kunoichi Aiko, która musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich wyborów i dawnego życia.

Epic Games Store zakończył 2022 rok z przytupem

Epic Games Store zakończył 2022 rok z przytupem rozdając w ciągu 15 dni, 15, a właściwie 17 darmowych gier, których aktualna wartość wynosi prawie 1400 zł.

15/15 - Dishonored - darmowe gry od Epic Games Store

Ostatnią grą z wielkiego rozdawnica Epic Games Store jest Dishonored: Definitive Edition. Jest to pełna wersja gry wraz z dodatkami: Dunwall City Trials, The Knife of Dunwall, The Brigmore Witches i Void Walker's Arsenal. Grę możemy dodać do swojej biblioteki do 5 stycznia.

14/15 - Mortal Shell - darmowe gry od Epic Games Store

14 darmową grą w akcji Epic Games Store jest Mortal Shell. Ten niezwykle ciekawy soulslike utrzymany w bardzo mrocznym klimacie na pewno przypadnie do gustu wielu fanom produkcji od From Software.

13/15 - Severed Steel - darmowe gry od Epic Games Store

Severed Steel to dynamiczny FPS, w którym wcielamy w bohaterkę walczącą z kolejnymi hordami wrogów. W starciach pomogą nam zdolności parkourowe protagonistki. Ga swoim klimatem mocno nawiązuje do takich tytułów jak Superhot czy Mirror's Edge.

12/15 - F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch - darmowe gry od Epic Games Store

F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch to platformówka akcji, utrzymana w klimacie metroidvani. Podczas rozgrywki wcielamy się w humanoidalnego królika, który wyposażony jest w ogromne i potężne mechaniczne ramię. Naszym zadaniem jest walka z niebezpiecznymi robotami.

11/15 - Death Stranding - darmowe gry od Epic Games Store

Epic Games Store zaszalał i udostępnił za darmo wielki hit autorstwa Hideo Kojimy, czyli Death Stranding. Na pobranie gry mamy tylko 24 godziny. Takiej okazji nie można przegapić.

10/15 - Metro Last Light Redux - darmowe gry od Epic Games Store

Kolejną grą, jaką możemy odebrać całkowicie za darmo, jest Metro Last Light Redux. Jest to odświeżona wersja drugiej części serii gier FPP, których akcja oparta jest o cykl Metro Dmitrija Glukhovskiego.

9/15 - Encased - darmowe gry od Epic Games Store

Przez kolejne 24 godziny możemy pobrać Encased. Jest to izometryczne RPG, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Rozgrywka jest mocno inspirowana największymi klasykami gatunku. Naszym zadaniem będzie eksploracja tzw. Kopuły i walka o przetrwanie w tym niegościnnym miejscu.

8/15 - Trylogia Fallout - darmowe gry od Epic Games Store

Epic Games Store zaszalał i tym razem możemy liczyć aż na 3 darmowe gry.

Nie są to co prawda świeżynki, jednak klasyki takie jak Fallout po prostu trzeba znać. Teraz jest idealna okazja, aby przypomnieć sobie te gry lub nadrobić zaległości.

7/15 - LEGO Builder's Journey - darmowe gry od Epic Games Store

W LEGO Builder's Journey wcielamy się w postać bohatera, który wyrusza w podróż wraz ze swoim rodzicem. Na swojej drodze będziemy budować drogi, ścieżki i różne budowle oraz rozwiązywac zagadki środowiskowe. A to wszystko przy pomocy klocków LEGO. Całość rozgrywki obserwujemy w rzucie izometrycznym.

6/15 - Wolfenstein: The New Order - darmowe gry od Epic Games Store

Wolfenstein: The New Order to jeden z pierwszych dużych hitów, które dostępne są w tegorocznej edycji rozdawnictwa Epic Games Store. Rozgrywka rozpoczyna się jeszcze w trakcie II wojny światowej, jednak szybko przenosi się do lat 60-tych. Mamy tu do czynienia z alternatywną rzeczywistością, w której to naziści wygrali wojnę. Jako B. J. Blazkowicz sięgamy po broń, aby ponownie stawić im czoła.

5/15 - Them's Fightin' Herds - darmowe gry od Epic Games Store

Them's Fightin' Herds to dwuwymiarowa bijatyka, w której głównymi postaciami są urocze zwierzaki. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom, ponieważ pod kreskówkową oprawą kryje się prawdziwa rzeź.

4/15 - Sable - darmowe gry od Epic Games Store

Sable to trójwymiarowa gra, która nastawiona jest przede wszystkim na eksplorację. Wcielamy się tutaj w dziewczynę o imieniu Sable, która przemierza rozległą pustynię usłaną wrakami statków kosmicznych. Całość rozgrywki obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

3/15 - Costume Quest - darmowe gry od Epic Games Store

Costume Quest 2 to gra stworzona przez Tima Schafera i jego Double Fine Production. Jest to kolorowe RPG, którego akcja rozgrywa się w czasie halloween. Wcielamy się w rodzeństwo, które musi zmierzyć się z wrogiem zagrażającym niebezpieczeństwu dzieci.

2/15 - Horizon Chase Turbo - darmowe gry od Epic Games Store

Kolejnym darmowym tytułem od Epic Games Store Horizon Chase Turbo. Jest to arcadowa gra wyścigowa, która klimatem i stylistyką nawiązuje do kultowych produkcji tego typu z lat 80-tych i 90-tych. Możemy tutaj grać sami lub z maksymalnie 4 znajomymi na podzielonym ekranie.

1/15 - Bloons TD 6 - darmowe gry od Epic Games Store

Pierwszą z darmowych gier od Epic Games Store jest Bloons DT 6. JEst to strategia w stylu tower defense. Wcielamy się tutaj w przywódcę mało, które bronią się przed potworami. W pierwszym etapie rozgrywki budujemy bazę, która składa się przede wszystkim z wież oraz wzmocnień. Następnie musimy bronić jej przed wrogimi jednostkami. Podczas starć możemy także korzystać ze specjalnych umiejętności naszych bohaterów. Grę pobierzemy do 16 grudnia, do godziny 17:00.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: