Epic Games i Samsung naśmiewają się z Apple - Co z Fortnite na iOS?

Wojna pomiędzy Epic Games a Apple dalej trwa. Tracą na tym użytkownicy iPhone'ów, a korzysta Samsung, który rozpoczyna współpracę z twórcami popularnej gry.

Spór pomiędzy Epic Games, a Apple cały czas trwa. Końca nie widać, a firmy w dalszym ciągu kłócą się o prowizję ze sprzedaży w jedynym sklepie z aplikacjami na iOS - App Store. W międzyczasie Epic Games wraz z Samsungiem wysyłają do najbardziej wpływowych graczy oraz dziennikarzy pakiet "Free Fortnite". Co wchodzi w jego skład?

Pakiet Free Fortnite
Źródło: macrumors.com

Pakiet Free Fortnite

Źródło: macrumors.com

Gwiazdkowa paczka upominkowa od Epic Games dostarczana jest w sporych rozmiarach opakowaniu. W środku znajdziemy kurtkę wyprodukowaną na specjalne zamówienie przez Alpha Industries z tęczowym logo oraz tablet Samsung Galaxy Tab S7. Firmy dołączyły również kartkę z adnotacją, która przypomina że grę Fortnite pobierzemy za darmo z autorskiego sklepu Samsunga - Galaxy Store.

Przy okazji Epic Games oraz Samsung wbijają szpilkę w plecy firmie Apple. Na opakowaniu wykorzystano czcionkę, której Apple używało w czasie wprowadzenia na rynek słynnej reklamy 1984 Macintosh Commercial wyemitowanej podczas Super Bowl. Dodatkowo na kurtce zastosowano kolorystykę z dawnego logo Apple. Firmy Epic Games oraz Samsung odwołują się do książki Rok 1984. Nietrudno się domyśleć, że rola Wielkiego Brata przypada firmie Apple.

Od czasu usunięcia Fortnite z App Store za złamanie regulaminu, firma Epic Games prowadzi kampanię w mediach, która nastawia internautów przeciwko firmie Apple. Twórcy bestsellerowej gry oskarżają zarząd Apple o anty konkurencyjne ograniczenia oraz monopolistyczne działania. Również Google prowadzi obecnie spór z Epic Games, a Fortnite jakiś czas temu został usunięty ze Sklepu Play. Obecnie grę pobierzemy z Galaxy Store oraz jako plik .APK z internetu.

Źródło: macrumors.com