Epic Games wyda Unreal Development Kit dla iOS

Epic Games, twórca silnika graficznego Unreal Engine 3, szykuje się do wydania Unreal Development Kit (UDK) dla iOS. Udostępnią developerom nieograniczony dostęp do zawansowanego narzędzia umożliwiającego tworzenie gier 3D.

UDK to wydana prze Epic darmowa wersja Unreal Engine 3, potężnego silnika graficznego, który został wykorzystany do stworzenia niesamowitej grafiki tytułów, takich jak Gears of War oraz Epic Citadel. Ten ostatni został już wydany dla iOS, jako demonstracja możliwości Unreal Engine 3 na urządzeniach mobilnych.

Development Kit dla iOS będzie zawierać te same edytory i kod użyty do stworzenia wielu wysokobudżetowych gier i będzie dostępny dla każdego, kto chce wydawać gry przez App Store.

Zestaw narzędzi tej jakości zwykle kosztuje developerów od pięcuset do kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Przez wypuszczenie UDK za darmo, Epic drastycznie obniży koszty dla deweloperów gier na iOS.

W czasie przygotowywania UDK do wydania na iOS, studio Epic będzie udostępniać materiały i tutoriale dla twórców. Nie znamy jeszcze daty wydania tego narzędzia. UDK może wprowadzić znaczące zmiany w świecie gier na iOS.