Episode One na 1 maja

Już od pierwszego maja bieżącego roku będzie można dokonać pre-loadingu oficjalnego dodatku do Half - Life 2. Pudełkowa wersja gry pojawi się miesiąc później.

Valve Corporation poinformowało, że od 01.05 można będzie odpłatnie pobrać oficjalny dodatek do Half - Life 2. Internetowa wersja HL2: Episode One kosztować będzie 19.95 USD. Każdy, kto zamówi grę przed premierą otrzyma dziesięcioprocentowy rabat.

Pudełkowe wydanie pojawi się w sklepach najprawdopodobniej w czerwcu. Jego dystrybutorem w Polsce będzie Electronic Arts.

W rozszerzeniu gracz ponownie wcieli się w rolę dr Gordona Freemana. Fabuła będzie spójna z wydarzeniami, które miały miejsce w City 17 i The Citadel. Freeman nawiąże kontakt z Alyx Vance oraz jej robotem i wspólnie rozpoczną dalsze wspieranie ruchu oporu w walce z siłami syndykatu.

Oprócz niesamowicie wciągajacej fabuły tytuł zaoferuje m.in. jeszcze bardziej dopracowany silnik graficzny, zaawansowany system SI wrogów i przyjaciół oraz zwiększoną interakcję z otoczeniem.