Epox: Nowość z chipsetem AMD 690G

W ofercie firmy EPoX pojawi się w niedługim czasie nowa płyta główna o oznaczeniu EPoX EP-AT690G Pro. Urządzenie, które przeznaczone jest do współpracy z procesorami w wersji AM2, bazuje na chipsecie AMD 690G.

EPoX EP-AT690G Pro bazuje na nowym chipsecie AMD 690G i przeznaczona jest do współpracy z procesorami obsadzanymi w podstawce AM2 (Athlon-X2/Athlon-64/Sempron), którym do dyspozycji oddano technologię Hyper Transport. Urządzenie dysponuje zintegrowanym układem graficznym ATi Radeon X1250 (oferuje wyjście cyfrowe DVI), czterema gniazdami pamięci dual channel DDR2-533/667/800 (pozwalającymi na jej rozbudowę do 16 GB), trzema slotami PCI, dwoma slotami PCIe x1 oraz jednym slotem PCIe x16.

Komunikację z dyskami umożliwiają cztery złącza Serial ATA II, wyposażone w obsługę trybu RAID0, RAID1, RAID0+1 oraz jedno złącze IDE. Ponadto na płycie znalazło się miejsce na dwa moduły sieci Ethernet (RTL8111B Gigabit i RTL8101E 10/100) oraz 6-kanałową kartę dźwiękową - ALC883 Azalia.

Warto również wspomnieć o czterech portach USB 2.0 (wyprowadzone z tyłu płyty) oraz funkcji Thunder Flash, umożliwiającej aktualizację BIOS-u poprzez Internet i funkcji Ghost BIOS. Ta ostatnia przyda się, gdy np. podczas "flashowania" nastąpi awaria zasilania. Użytkownik będzie mógł wtedy przy użyciu dołączonej przez producenta specjalnej płyty CD samodzielnie dokonać naprawy, bez potrzeby korzystania z serwisu.

Niestety cena płyty oraz dokładna data jej premiery nie zostały na razie podane.

Strona producenta.


Zobacz również