Epson AcuLaser C1100

Nowy tani laser Epsona lepiej sprawdza się w czerni niż druku kolorowym. Wygodniejsze jest sterowanie.

Nowy tani laser Epsona lepiej sprawdza się w czerni niż druku kolorowym. Wygodniejsze jest sterowanie.

O zapowiedziach Epsona pisaliśmy w numerze kwietniowym. Producent przyspieszenie druku obiecał i słowa prawie dotrzymał. W kolorze w stu procentach, a w czerni nieco mniej (19 w stosunku do obiecanych 25 str./min). Pod względem jakości lepiej wypadł druk monochromatyczny. Czarne litery były wyraźnie i ostro zarysowane, a grafika - pokrywana jednolitą, wystarczająco kontrastową czernią. Duża w tym zasługa syntetycznego toneru AcuBrite.

Kolor w rezerwie

Epson AcuLaser C1100

Druk barwny sprawia większe trudności urządzeniom z kolejnym nakładaniem barw z nabojów umieszczonych w głowicy rewolwerowej. W testowanym egzemplarzu szwankowała nieco zbieżność kolorów. Szarości były przesycone brązami. W trudniejszych miejscach wyraźnie brakowało rozdzielczości - co prawda, producent deklaruje 2400 dpi, ale to tylko podrasowana sześćsetka, co wychodzi na jaw w bardziej złożonych kolorach i subtelnej grafice. W prostych kolorach rozróżnialne były czcionki dwuipółpunktowe, linie - od połowy punktu, ale w trudniejszych - samorzutnie zabarwiały się na tęczowo.

Epson AcuLaser C1100

Werdykt PCWK

Obsługa nowego Epsona została ulepszona. Znacznie powiększyła się obudowa, do której wygodniej wkłada się papier, wymienia tonery i bęben. Podajnik na 180 kartek można uzupełnić o 500-stronicową szufladę. Na liście opcji jest też dupleks i dodatkowa pamięć, każde z nich w cenie niewiele niższej od drukarki! Nieco wyższe, niż zapowiadano, okazały się koszty druku.

Najlepiej C1100 sprawdzi się w roli "drukarki monochromatycznej z dodatkiem koloru". Na tle konkurencji znakomita jest jakość, niezła ekonomia i szybkość drukowania w czerni. Drogi i nie najlepszy kolor powinien zostawać w rezerwie na nadzwyczajne okazje. Jest też wersja z kartą sieciową, dobra do obsługi kilku osób.

Informacje Epson, tel. (22) 3757510

http://www.epson.pl

Cena 1697 zł

Benchmarki

Jakość mono (pkt) 9,0

Jakość kolor (pkt) 5,5

Jakość trudnej grafiki (pkt) 7,2

Szybkość druku mono (str./min) 19

Szybkość druku kolor (str./min) 5

Czas wydruku strony w 1200 dpi (s) 17

Koszt strony mono/kolor (gr) 11/46