Epson LCD EMP-505

Epson oferuje urządzenie nietypowe, wyposażone w czytnik kart PCMCI. Karta PCMCI jest w tym przypadku adapterem umożliwiającym projektorowi korzystanie z wymiennych kart pamięci Compact Flash.

Epson oferuje urządzenie nietypowe, wyposażone w czytnik kart PCMCI. Karta PCMCI jest w tym przypadku adapterem umożliwiającym projektorowi korzystanie z wymiennych kart pamięci Compact Flash.

Na nich zapisujemy prezentację czy serię zdjęć i możemy dokonać prezentacji w terenie, nie wożąc ze sobą komputera przenośnego. Dołączona przejściówka pasuje do standardowych złączy, które są w każdym notebooku, a więc za tę samą cenę mamy np. czytnik do kart pamięci, na których możemy zapisać zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym. Model 505 oferuje rozdzielczość SVGA (800x600). Ostrość i wielkość przekątnej wyświetlanego obrazu regulujemy plastikowymi okręgami umieszczonymi na obiektywie. Duży plus należy się Epsonowi za bardzo duży zakres regulacji zoomu. Pozostawia to swobodę przy instalacji projektora, bo pozwala na uzyskanie dużego obrazu z niewielkiej odległości i na odwrót. Szum wentylatorów może być dokuczliwy w kinie domowym, jednak podczas prezentacji komputerowych nie powinien specjalnie doskwierać.

Obraz nie odbiega poziomem od pozostałych cech produktu. Jest jasny na tyle (1100 ANSI lumenów), że obrazy są widoczne nawet przy silnym nasłonecznieniu pomieszczenia. Kolory są naturalne, a ostrość dobra, chociaż nie znakomita. Przydałoby się nieco więcej precyzji w rysowaniu konturów. Istotne jest również to, że obraz się nie rozłazi, czyli nie widać poszczególnych linii, z których się składa. To ważne, bo niektóre konkurencyjne produkty często nie radzą sobie aż tak dobrze (szczególnie podczas prezentacji dynamicznych scen).

Rodzaj projektor

Producent Epson

Informacje AVC

tel. (41)344 28 20

www.avc.com.pl

Cena 18 900 zł

Werdykt PCWK

+ znakomite wyposażenie

+ wysoka jakość obrazu

- wysoka cena

- głośny wentylator