Epson MegaPlex - projektor dla urządzeń z iOS i nie tylko

Firma Epson wydała projektor pozwalający na wyświetlanie filmów bezpośrednio z urządzeń Apple funkcjonujących pod kontrolą iOS. W tym celu, rzutnik został wyposażony w specjalny port dokujący dla iPada, iPoda i iPhone'a. MegaPlex umożliwia także podłączenie całej gamy różnych innych urządzeń.

Epson MegaPlex

Port dokujący dla urządzeń z iOS, w który wyposażony jest Epson MegaPlex, pozwala na bezpośrednie wyświetlanie zgromadzonych na nich filmów w wysokiej rozdzielczości oraz materiałów ze źródeł internetowych takich jak YouTube.

Epson MegaPlex wyposażony jest także w porty USB, HDMI i VGA. Dzięki nim można wyświetlać media np. z Xboksa 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, komputera PC, smartfonów lub odtwarzaczy DVD. Dostępne jest także wejście na mikrofon, który można wykorzystać przy narracji lub karaoke.

Przygotowano dwie wersje MegaPleksa. MG-50 o rozdzielczości 540p i jasności 2 200 lumenów (699 dol.) oraz MG-850H o rozdzielczości 720p i jasności 2 800 lumenów (799 dol.). W obu zastosowano technologię 3LCD.

Nowy projektor Epsona wyposażony jest także w dwa 10-watowe głośniki. Dzięki nim, po podłączeniu odtwarzacza muzycznego może, bez uruchamiania systemu projekcyjnego, służyć jako sprzęt grający. MegaPlex trafi do sprzedaży pod koniec miesiąca.