Epson Moverio BT-300 - steruj dronem za pomocą okularów

Epson, producent inteligentnych okularów Moverio do platform rzeczywistości rozszerzonej, poinformował o współpracy partnerskiej nawiązanej z firmą DJI, wiodącym producentem bezzałogowych statków powietrznych (dronów). Współpraca ma na celu stworzenie nowego rozwiązania opartego na okularach inteligentnych Epson Moverio, które znacznie usprawni efektywność pilotów sterujących dronami DJI.

W ramach pierwszego etapu tej współpracy DJI zoptymalizuje aplikację DJI GO z myślą o okularach inteligentnych Epson Moverio BT-300. Połączenie aplikacji DJI GO z okularami Epson Moverio BT-300 pozwoli oglądać transmisję z kamery drona podczas obserwacji jego lotu z poziomu ziemi. Aplikacja DJI GO jest zgodna z dronami serii DJI Phantom, Inspire i Matrice, a także przenośną kamerą z głowicą kardanową Osmo.

Epson Moverio BT-300 - steruj dronem za pomocą okularów

Epson i DJI będą wspólnie sprzedawać model Moverio BT-300 jako certyfikowane akcesorium DJI współpracujące z aplikacją DJGI GO. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku. Okulary inteligentne Epson będzie można kupić na stronie DJI.com, natomiast aplikacja DJI GO zostanie udostępniona do pobrania w sklepie Moverio Apps Market.

Epson Moverio BT-300 - steruj dronem za pomocą okularów

Współpraca firm Epson i DJI spełnia wymagania różnych organów kontroli lotu oraz przepisów dotyczących bezzałogowych statków lotniczych w Europie, zwłaszcza tych, które powinny pozostawać w zasięgu wzroku pilota. W efekcie firmy będą mogły używać dronów do różnych projektów związanych z robieniem zdjęć oraz rejestracją wideo. Drony sprawdzają się w wielu różnych sektorach, takich jak branża budowlana, obsługa nieruchomości, rolnictwo, służby reagowania krytycznego, ochrona środowiska, badania naukowe, a także produkcja filmów oraz materiałów wideo.

Jak ma działać Epson Moverio BT-300? Film poniżej:

Andrzej Bieniek Business Account Manager w Epson Europe twierdzi: „To przełomowe wydarzenie: po raz pierwszy w historii okulary inteligentne są elementem rozwiązania przeznaczonego na rynek masowy”. Rynek dronów stał się priorytetowym dla firmy Epson. Uważamy, że współpraca z firmą DJI zrewolucjonizuje sposób, w jaki piloci dronów obsługują swoje pojazdy. Nasze okulary inteligentne Moverio BT-300 zostały dostosowane do sterowania dronami. Wbudowane czujniki śledzące ruchy głowy pozwalają pilotowi swobodnie rozglądać się wokół toru lotu drona, jednocześnie obserwując go z poziomu ziemi. To ważna cecha z punktu widzenia przepisów oraz wygody obsługi dronów, ponieważ nowe okulary pozwolą pilotom skoncentrować się na realizowanym zadaniu, a jednocześnie szybciej podejmować decyzje.

Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa obsługi dronów, współpraca między dwoma firmami zapewni pilotom oraz reżyserom nowe narzędzia rzeczywistości rozszerzonej do pracy z dronami. Epson i DJI rozpoczną także prace nad nowymi rozwiązaniami dla coraz szerszej grupy hobbystów i firm korzystających z dronów, wspólnie prowadząc działania sprzedaży i marketingu.

Epson Moverio BT-300 - steruj dronem za pomocą okularów

Pierwsza generacja okularów inteligentnych Epson pojawiła się w 2011 r. Obecne modele okularów Epson Moverio BT-300 to najlżejsze, przezroczyste okulary inteligentne z wyświetlaczem OLED na świecie. Połączenie przełomowej technologii wyświetlaczy OLED z systemem Android 5.1 sprawiło, że Moverio zapewnia użytkownikom niedoścignione wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej. Okulary Epson Moverio BT-300 będą dostępne pod koniec 2016 r. Można je zamówić w przedsprzedaży na stronie www.epson.eu/See-Through-Smart-Glasses