Epson Perfection V200 Photo - niedrogi skaner dla fotoamatorów

Firma Epson wprowadza na polski rynek nowy, niedrogi skaner umożliwiający skanowanie zdjęć, klisz oraz kopiowanie grubych dokumentów, takich jak książki czy podręczniki. Urządzenie wyposażone zostało w technologię Matrix Charged-Coupled Device, która oferuje rozdzielczość optyczną do 4800 dpi.

Epson Perfection V200 Photo umożliwia użytnikowi skanowanie dokumentów, a następnie zapisywanie ich w formacie PDF, co jest przydatne przy dalszym wysyłaniu e-mailem kopii lub przy archiwizowaniu.

Epson Perfection V200 Photo

Epson Perfection V200 Photo

Do urządzenia dołączono oprogramowanie producenta, które oferuje takie funkcje jak Epson Easy Photo Fix, umożliwiającą przywracanie koloru, usuwanie zanieczyszczeń i korekcje przeciwświatła. Epson Creativity Suite redukuje z kolei efekt czerwonych oczu. Dodatkowo urządzenie posiada funkcje automatycznej orientacji zdjęć, co oznacza, że nie musimy martwic się, czy dokument czy zdjęcie zostało ułożone przez nas dokładnie w określonym miejscu. Ponad to kupujący otrzymają aplikacje ArcSoft FotoImpression 6 oraz ABBYY FineRider 6 Plus.

Skaner Epsona wyposażony jest w tryb oszczędzania energii zgodny z normą Energy Star. Możemy sterować nim manualnie bądź zdać się na automat, który wyłączy urządzenie po 15 minutach od ostatniej aktywności. Sugerowana cena urządzenia dla klienta końcowego wynosi 399 złotych.