Epson Stylus Photo PX700W

Stylus Photo PX700W jest kolejnym po SX600FW kombajnem Epsona, który dzięki dużej liczbie dysz stwarza niedostępny dotąd w drukarkach tej firmy komfort pracy.

Stylus Photo PX700W jest kolejnym po SX600FW kombajnem Epsona, który dzięki dużej liczbie dysz stwarza niedostępny dotąd w drukarkach tej firmy komfort pracy.

Epson Stylus Photo PX700W

Informacje Epson, tel. 0801 64 64 53,http://www.epson.pl Cena 799 zł

Jednak w odróżnieniu od swego biurowego kolegi PX700W jest drukarką fotograficzną, ma więc sześć atramentów Claria (CMYK + cyjan i magenta z mniejszym stężeniem barwnika) i do każdego z nich po 180 dysz. To dwa razy więcej od i tak bogato wyposażonego RX585 z ubiegłego roku.

Epson Stylus Photo PX700W

Epson Stylus Photo PX700W

Stylus Photo PX700W jest kolejnym po SX600FW kombajnem Epsona, który dzięki dużej liczbie dysz stwarza niedostępny dotąd w drukarkach tej firmy komfort pracy. Jednak w odróżnieniu od swego biurowego kolegi PX700W jest drukarką fotograficzną, ma więc sześć atramentów Claria (CMYK + cyjan i magenta z mniejszym stężeniem barwnika) i do każdego z nich po 180 dysz. To dwa razy więcej od i tak bogato wyposażonego RX585 z ubiegłego roku.

Photo jest znacznie wolniejszy od SX600FW w druku monochromatycznym, ale z momentem używania koloru ta zależność się odwraca. Na dodatek w naszych testach okazało się, że nawet w najwyższych trybach można zrezygnować z teoretycznie lepszego, ale wolniejszego druku jednostronnego. To zasługa nowego mechanizmu, który w odróżnieniu od biurowej wersji ma stacjonarne pojemniki z atramentem, połączone z głowicą giętkimi rurkami. Mniej masy poruszającej się tam i z powrotem i w konsekwencji mniejsze drgania przynoszą skutek w postaci poprawy precyzji ruchu i tytuł najszybszej drukarki. I to dla modelu fotograficznego, którego użytkownicy raczej będą woleli poczekać dłużej na lepszy efekt.

Testy jakości nie wypadły tak jednoznacznie. Zdjęcie było najlepsze, bardzo dobre kolory, ale już za szczegóły ocena była niższa. To następstwo niekonkurencyjnej i nietypowej rozdzielczości 1440x5760. Najgorzej wyszedł druk tekstu i monochromatycznej grafiki. Litery były postrzępione, a czerń nieprzekonywująca. W towarzystwie urządzeń biurowych brylował skaner. Najlepsze zdjęcie i najszybsze tempo, tylko nieco gorzej z zachowaniem kolorów. Urządzenie ma komplet gniazd na karty pamięci aparatów cyfrowych, złącze PictBridge oraz spory ekran o przekątnej 6,3 cm. Z komputerem łączy się przez USB lub jedno z dwóch rodzajów połączeń sieciowych, Ethernet i Wi-Fi 802.11 b/g.

Zalety:

  • Dobra jakość druku w wyższych trybach
  • Najszybszy druk w kolorze
  • bezkonkurencyjny skaner

Wady:

  • spora cena
  • słabszy druk tekstu