Epson Stylus SX600FW

Na tle dotychczasowych produktów Epsona SX600FW stanowi nową jakość. To wszystko za sprawą 384 dysz do czarnego atramentu i po 128 do trzech tuszów kolorowych. To kilkakrotnie więcej niż dotąd spotykaliśmy.

Na tle dotychczasowych produktów Epsona SX600FW stanowi nową jakość. To wszystko za sprawą 384 dysz do czarnego atramentu i po 128 do trzech tuszów kolorowych. To kilkakrotnie więcej niż dotąd spotykaliśmy.

Epson Stylus SX600FW

Informacje htpp://www.epson.pl Cena 699 zł

Duża liczba dysz nie tylko pomaga szybciej drukować, ale i pozwala zmniejszyć objętość kropli tam gdzie trzeba, używać trybu jednokierunkowego do trudniejszych fragmentów bez tragicznego przedłużenia pracy, jednym słowem stwarza okazję także do faktycznej poprawy jakości.

Epson Stylus SX600FW

Epson Stylus SX600FW

Na tle dotychczasowych produktów Epsona SX600FW stanowi nową jakość. To wszystko za sprawą 384 dysz do czarnego atramentu i po 128 do trzech tuszów kolorowych. To kilkakrotnie więcej niż dotąd spotykaliśmy. Duża liczba dysz nie tylko pomaga szybciej drukować, ale i pozwala zmniejszyć objętość kropli tam gdzie trzeba, używać trybu jednokierunkowego do trudniejszych fragmentów bez tragicznego przedłużenia pracy, jednym słowem stwarza okazję także do faktycznej poprawy jakości. To oznacza awans w obu najważniejszych ocenach z ogona klasyfikacji do jej czołówki. I chociaż SX600, ze względu na czterokolorowy zestaw atramentów pigmentowych DuraBright, jest przeznaczona raczej do zadań biurowych, to całkiem nieźle radzi sobie nawet z drukiem fotografii. Ten fakt usprawiedliwia obecność gniazd na karty pamięci aparatów cyfrowych, złącza PictBridge oraz sporego ekranu o przekątnej 6,3 cm. Na tle marnej konkurencji skaner 2400 dpi wstawiony do SX600 prezentuje się rewelacyjnie. To rzadkość mieć wystarczającą dynamikę do trudnych zdjęć i jednocześnie automatyczny podajnik dokumentów. Do tego zadawalającą szybkość a na zapleczu Fine Reader 6, który jednak niewystarczająco dobrze radził sobie z poplamionym tekstem. Kombajn jest wyposażone w faks z ksiązką telefoniczną na 60 numerów oraz oba rodzaje połączeń sieciowych, Ethernet i Wi-Fi 802.11 b/g. Producent zadbał także o ekonomię, oprócz standardowych kompletów DuraBrite można używać dwukrotnie większych kałamarzy. Wtedy koszt druku strony monochromatycznej spada do ośmiu groszy. Dzięki wszystkim wymienionym zaletom SX600FW uzyskał wyróżnianie za najlepszą ekonomię w grupie kombajnów droższych.

Werdykt PCWK

Technologia druku: piezoelektryczna

Rozdzielczość 5760x1440 dpi

Porty: USB 2.0, ethernet, WiFi

Skaner: CIS, 1200x2400 dpi

Zalety:

  • Dobra jakość druku
  • Przyzwoita szybkość druku
  • dynamiczny skaner z ADF
  • niskie koszty druku

Wady:

  • spora cena
  • nie intuicyjne menu