Epson WorkForce Pro RIPS - oszczędne drukowanie dla biznesu

Epson WorkForce Pro RIPS to rodzina wielofunkcyjnych drukarek atramentowych, która właśnie trafia na rynek polski. Producent podkreśla, że pod wieloma względami są one lepsze od drukarek laserowych stanowiąc świetną propozycję dla firm szukających oszczędności idących w parze ze wzrostem wydajności.

Firma Epson wprowadza na rynek polski serię drukarek WorkForce Pro RIPS, w skład której wchodzą modele noszące oznaczenia WF-R5190DTW, WF-R5690DTWF, WF-R8590DTWF i WF-R8590D3TWFC. To wielofunkcyjne urządzenia korzystające z wymiennych pakietów RIPS (ang. Replaceable Ink Pack System), za pośrednictwem których są w stanie wydrukować do 75 000 stron w odcieniach szarości lub kolorze, bez konieczności wymiany atramentu. Epson opierając się na danych BLI (Buyers Laboratory LLC , niezależny ośrodek zajmujący się badaniem branży przetwarzania obrazu i obiegu dokumentów) podkreśla, że to 4,5 krotnie lepszy wynik od kolorowych drukarek laserowych i nawet 17-krotnie lepszy od konkurencyjnych drukarek atramentowych.

WorkForce Pro WF-R5190DTW

WorkForce Pro WF-R5190DTW

Technologia RIPS korzysta z atramentu DURABrite (autorskie rozwiązanie firmy Epson), który produkowany jest na bazie pigmentu pokrytego żywicą. Uzyskane dzięki czterokolorowemu zestawowi atramentów (CMYK) wydruki na różnego rodzaju papierze są odporne na wodę i rozmazywanie. Nowe drukarki korzystają z głowic Epson PrecisionCore i oferują użytkownikowi możliwość komunikacji na różne sposoby: Ethernet, USB, sieć bezprzewodowa 802.11 b/g/n2, funkcję Wi-Fi Direct. Oczywiście nie zabrakło też zdalnej obsługi drukowania.

Zestaw atramentów Epsona

Zestaw atramentów Epsona

Drukarki WorkForce Pro RIPS powinny zainteresować firmy, które szukają sposobu na zmniejszenie kosztów i zwiększenie wydajności druku. Kluczem jest tutaj wspomniana technologia RISP, która otrzymała w sierpniu nagrodę za wyjątkowe osiągnięcie w zakresie innowacyjności (Outstanding Achievement in Innovation Award). Przyznał ją wspomniany wcześniej ośrodek Buyers Laboratory LLC (BLI).

Atrament zamiast lasera

W oparciu o dane BLI firma Epson przeprowadził analizę, z której wynika, że drukarki z serii Epson WorkForce Pro:

- potrafią wydrukować pierwszą stronę do trzech i pół razy szybciej niż drukarki laserowe

- potrafią wydrukować pierwszą stronę nawet dwukrotnie szybciej niż konkurencyjne drukarki atramentowe

- mogą skrócić czas prac serwisowych o 100% przy 40 000 wydruków, w porównaniu z drukarkami laserowymi

- mogą oszczędzić do 100 minut czasu pracy, który pracownicy musieliby standardowo poświęcić na czynności serwisowe drukarek laserowych

- mogą oszczędzić firmom do 4,5 dni roboczych rocznie

- pozwalają na oszczędności rzędu do 4,6 miliona euro miesięcznie (55,2 miliona euro rocznie)

Epson WF-R8590D3TWFC

Epson WF-R8590D3TWFC

"Analizując dane sprzedaży widać, że najlepszy okres dla drukarek atramentowych w biznesie wciąż mamy przed sobą. Firma Epson będzie dalej promować migrację z laserowych systemów druku do rozwiązań opartych na atramencie jako tych, które zapewnią korzyści każdej firmie, niezależnie od jej rozmiaru” - powiedział Robert Reszkowski, Business Sales Manager w Epson Europe.

Nie bez znaczenia jest tutaj też wpływ na środowisko pracy. Drukarki atramentowe nie emitują bowiem szkodliwego dla zdrowia ozonu.

Drukarka WorkForce Pro RIPS "w akcji"

Drukarka WorkForce Pro RIPS "w akcji"

Ochrona środowiska

Epson podkreśla też, że drukarki WorkForce Pro RIPS powinny zainteresować firmy, dla których ważna jest dbałość o środowisko. W tej klasie urządzeń nie ma bowiem drukarki, która pozwoliłaby uzyskać większą liczbę wydruków na jednym wkładzie atramentowym. Przechodząc do konkretów, Epson deklaruje, że modele WorkForce Pro zużywają do 82% mniej energii i wytwarzają do 95% mniej odpadów od konkurencyjnych drukarek i kopiarek laserowych.

Drukarki WorkForce Pro - specyfikacja

Poniżej znajdziecie specyfikację drukarek WF-R5190DTW, WF-R5690DTWF, WF-R8590DTWF i WF-R8590D3TWFC:

Specyfikacja drukarek Epson WF-R5190DTW, WF-R5690DTWF, WF-R8590DTWF i WF-R8590D3TWFC

Specyfikacja drukarek Epson WF-R5190DTW, WF-R5690DTWF, WF-R8590DTWF i WF-R8590D3TWFC