Epson dla małych firm

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy Epson wprowadzi na globalny rynek dwie nowe, kolorowe drukarki laserowe przeznaczone dla małych firm. Chociaż pierwotnie urządzenia miały być dostępne tylko w Japonii, producent zdecydował się, że będzie sprzedawać je także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Klientami docelowymi mają być nieduże przedsiębiorstwa, używające dotychczas niedrogich drukarek atramentowych.

Drukarka Laserowa Epson LP-A500F

Drukarka Laserowa Epson LP-A500F

Epson LP-A500 ma wymiary 47x59 cm i waży 31 kg. LP-AP500F, oferujący dodatkowo w funkcje faxu i automatyczny podajnik papieru jest o 3 cm wyższy i 2 kg cięższy. Oba modele wyposażone zostały w możliwosć skanowania dokumentów oraz złącza USB 2.0 i Ethernet.

Drukarki drukują pięć kolorowych, lub dwadzieścia pięć monochromatycznych stron A4 na minutę, w rozdzielczościach do 600 dpi. Koszt jednego wydruku to odpowiednio 15,2 jenów (ok. 45 groszy) i 3,05 jenów (około 9 groszy).

Epson zamierza sprzedawać nowe drukarki w cenie 210000 jenów (około 6300 zł). Niewykluczone jednak, że ceny w USA i na Starym Kontynencie będą niższe ze względu na większą konkurencję.

Więcej informacji:Epson.