Epson drukuje przez USB

Epson wprowadza do sprzedaży drukarkę Stylus Photo 935 - pierwszą drukarkę z systemem sześciu atramentów i technologią druku bezpośredniego przez złącze USB. Dzięki temu do wydrukowania zdjęć nie jest potrzebny komputer ani dodatkowy czytnik pamięci kart flash.

Epson drukuje przez USB

Stylus Photo 935 dysponuje rozdzielczością zoptymalizowaną do 5760 dpi i drukuje do 8,5 strony na minutę zarówno w trybie czarno-białym, jak i kolorowym. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w Polsce od lipca br. w cenie 1359 zł.

Nowa drukarka atramentowa będzie również dostępna w opcji z technologią Bluetooth. Oprócz tego urządzenie posiada drugie, zewnętrzne złącze USB. Takie rozwiązanie umożliwia wydruk zdjęć z podłączonego zewnętrznego napędu CD-ROM lub bezpośrednie przegrywanie zdjęć z karty pamięci na CD-ROM.

Produkt może być opcjonalnie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala. Umożliwia on użytkownikowi podgląd i wybór zdjęć jeszcze przed wydrukiem.

Standardowo dostępna jest funkcja wydruku bez marginesów na papierze z rolki. Zintegrowany mechanizm samoczynnego obcinania papieru z rolki eliminuje konieczność późniejszego przycinania papieru.