Epson na CeBIT - 100 stron na minutę z drukarki atramentowej

Epson zaprezentował na targach CeBIT nową generację super-szybkich, wydajnych ekologicznie biznesowych drukarek atramentowych WorkForce Enterprise . Pierwsze urządzenie z tej serii to drukująca z prędkością 100 stron na minutę, kolorowa drukarka A3. To energooszczędne rozwiązanie dostępne jest w tej samej cenie co urządzenia laserowe – a zużywa przy tym o wiele mniej materiałów eksploatacyjnych.

Pierwsze modele z nowej serii - WorkForce Enterprise WF-C20590 oraz WF-C17590 (wersja drukująca z szybkością 75 stron na minutę) zostały zaprojektowane tak, by spełnić potrzeby w zakresie drukowania biurowego zarówno w korporacjach, jak i małych i średnich przedsiębiorstwach - w szczególności tych, które muszą sprostać wysokim wymogom wydajności.

Epson na CeBIT - 100 stron na minutę z drukarki atramentowej
Epson na CeBIT - 100 stron na minutę z drukarki atramentowej

Aby podnieść jakość swoich drukarek, Epson wyposażył je w szereg technologicznych innowacji, włączając w to samonaprawiającą się głowicę drukującą, aby wyeliminować wady wydruku oraz elektrostatyczny pas transferowy, który pozwala zachować wysoką jakość druku przy jego dużej prędkości. Nowa technologia oznacza radykalną zmianę w zakresie ochrony środowiska, wydajnie ograniczając zużycie energii aż o 96 % w porównaniu do drukarek laserowych o tej samej prędkości - bez konieczności specjalistycznego zasilania w materiały eksploatacyjne.

Seria WorkForce Enterprise ogranicza negatywny wpływ druku na środowisko poprzez gwarancję energooszczędnego rozwiązania, jednocześnie zapewniając imponująco szybki druk w wysokiej jakości. Seria ta zawiera o wiele mniej części, niż jej laserowy odpowiednik MFD, i gwarantuje większą niezawodność oraz znacząco ogranicza czas przestojów w pracy drukarki” - mówi Robert Reszkowski, Business Sales Manager w Epson Europe.

Energooszczędność WorkForce Enterprise nie ma wpływu na wydajność. Wierszowy układ głowic, który zapewnia wysoką szybkość i jakość druku, został zaprojektowany na podstawie technologii skalowania, którą firma Epson wykorzystała pierwszy raz w systemach przemysłowych, takich jak prasy do drukowania etykiet na dużą skalę. Nowy projekt głowicy w układzie wierszowym o szerokości 43 mm, która składa się z około 33 500 dysz, oferuje wyjątkową precyzję dystrybucji atramentu oraz technologię kropli o zmiennej wielkości, co znacznie zmniejsza skalę błędów w wydrukach. Ten niesamowity poziom precyzji nie tylko zwiększa wydajność, lecz także zapewnia szybkość i niezawodność dla wysoko produktywnych zespołów, wg których przestoje w pracy nie wchodzą w grę. To perfekcyjna symbioza wydajności i efektywności.

Opcjonalny moduł WorkFlow Enterprise Finisher umożliwia automatyczne wykończenie dokumentów, a dodatkowe funkcje, takie jak maksymalna pojemność papieru do 5 350 arkuszy, opcjonalny podajnik papieru oraz sztaplarka i zszywacz z możliwością zszycia do 4 000 stron, gwarantują poprawę wydajności, oszczędność czasu i pracy. Co więcej, te modele są kompatybilne z szeroką gamą rozwiązań opracowanych pod kątem wygody użytkownika funkcjami drukowania i skanowania mobilnego oraz obsługi NFC. Narzędzia i oprogramowania, takie jak Email Print for Enterprise, Epson Print Admin czy Document Capture Pro wzbogacają funkcjonalność sprzętu – to już coś więcej, niż tylko drukowanie i skanowanie.

Model WF-C205590 będzie dostępny od czerwca 2017 roku.

Więcej informacji: http://epson.pressium.pl/premiera-epson-na-cebit-drukarka-atramentowa-o-wydajnosci-100-stron-na-minute/