Epson: nowe drukarki Hi-Definition

Firma Epson zaprezentowała trzy nowe drukarki fotograficzne z linii Ultra Hi-Definition. Chodzi o modele Stylus Photo R260 i R380 oraz Stylus Photo RX580 (all-in-one), który poza drukowaniem oferuje również możliwość skanowania i kopiowania.

Nowe drukarki wyposażone zostały w technologię DX5 dzięki której głowica MicroPiezo przy użyciu sześciokolorowego (Black, Light Cyan, Cyan, Light Magenta, Magenta i Yellow) atramentu Clara Hi-definition zapewnia drukowanie za pomocą kropli o objętości 1,5 pikolitra. Tak otrzymane zdjęcia charakteryzują się wysoką jakością oraz trwałością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych (zadrapania, wilgoć). Dzięki funkcji BorderFree Printing możliwe jest drukowanie zdjęć w formatach 4 x 6", 5 x 7", 8 x 10" i letter bez konieczności ich przycinania. Warto też wspomnieć o funkcji automatycznej korekcji fotografii oraz możliwości drukowania bezpośrednio na (oczywiście odpowiednio do tego przystosowanych) płytach CD i DVD. Prędkość wydruku w formacie 4 x 6" w zależności od wybranej jakości (standardowo ustawiona najlepsza) trwa od 13 do 30 sekund, natomiast szybkość druku dokumentów to maksymalnie 30 stron na minutę.

Epson: nowe drukarki Hi-Definition

Epson Stylus Photo R380

Model R380 odróżnia się od najsłabszego w całej stawce modelu R280 wbudowanym czytnikiem kart pamięci oraz możliwością wydruku z zewnętrznych napędów optycznych i przenośnych pamięci USB. Pomaga mu w tym 3,5-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD, zapewniając obsługę bez udziału komputera. Drukarka oferuje ponadto możliwość współpracy z innymi urządzeniami drogą bezprzewodową (opcjonalny moduł Bluetoooth) oraz wydruk zdjęć bezpośrednio z filmów wideo.

RX580 to, w odróżnieniu od poprzedników, urządzenie typu all-in-one (drukowanie, skanowanie, kopiowanie). Wyposażone zostało m in. w slot kart pamięci flash, możliwość wydruku z przenośnych pamięci USB oraz przy użyciu modułu Bluetooth (opcjonalnie). Umożliwia skanowanie z rozdzielczością 1200 x 2400 dpi m.in. bezpośrednio do pliku w formacie PDF, karty pamięci lub pamięci USB. Potrafi również kopiować z prędkością sięgającą 30 stron na minutę. Oczywiście nie zapomniano też o tak przydatnym dodatku jakim jest 2,4-calowy wyświetlacz LCD. Warto też wspomnieć o możliwości tworzenia bez udziału komputera wizytówek ze zdjęciem.

Nowe urządzenia powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 130 USD (R280) i 200 USD (R380 i RX580).

Więcej informacji: Epson