Epson prezentuje skanery z funkcją duplex

Firma Epson zaprezentowała dwa nowe skanery o oznaczeniach WorkForce Pro GT-S50 i GT-S80. Urządzenia pozwalają na skanowanie dokumentów w trybie duplex.

Najnowsze urządzenia biurowe Epsona - modele o oznaczeniach WorkForce Pro GT-S50 i GT-S80 - pozwalają na skanowanie dwóch stron dokumentu w jednym przebiegu. Skanery, które zbudowano przy wykorzystaniu technologii ReadyScan LED (zapewnia niższe zużycie energii oraz szybszy czas nagrzewania), wyposażone zostały bowiem w dwa sensory typu CCD (Charged-Coupled Device).

Epson prezentuje skanery z funkcją duplex

WorkForce Pro GT-S50

Sprzęt automatycznie wykrywa rozmiar papieru (maksymalny format - 6,5 x 36") i radzi sobie z "twardymi" nośnikami takimi jak karty kredytowe czy też prawa jazdy. Model GT-S80 pozwala na pracę z prędkością 40 strona na minutę (posiada podajnik na 75 arkuszy), natomiast model GT-S50 potrafi w tym samym czasie zeskanować 25 stron (posiada podajnik o takiej samej pojemności). Dzienna wydajność urządzeń wynosi, odpowiednio, 1800 i 1200 arkuszy.

Epson prezentuje skanery z funkcją duplex

WorkForce Pro GT-S80

Warto też wspomnieć o dołączonym oprogramowaniu OCR, możliwości skanowania do pliku PDF oraz komunikacji z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0.

Urządzenia są kompatybilne z systemami Windows oraz Mac. Zostały wycenione na 500 USD (GT-S50) i 900 USD (GT-S80), natomiast ich sprzedaż powinna się rozpocząć w przyszłym miesiącu.