Epson zamieni telewizory w drukarki

Jak zapewnia Epson, już niedługo będziemy w stanie powszechnie skorzystać ze współpracy pomiędzy telewizorem a drukarką. Rozwiązanie proponowane przez firmę zakłada możliwość drukowania cenników, katalogów i innego typu broszur w oparciu o konkretny program telewizyjny.

Inicjatywa Epsona stawia już pierwsze kroki w Japonii, gdzie firma uczestniczy w projekcie o nazwie 'Megaport'. Przy współudziale japońskiej gazety 'Mainichi Shimbun' oraz wydawcy 'Kadokawa Shoten', produkowane są programy telewizyjne, wzbogacone o funkcjonalność umożliwiającą drukowanie takich materiałów, jak mapy czy przewodniki. Dla przykładu, widz może oglądać reklamę sklepu meblowego, a w tym samym czasie za naciśnięciem odpowiedniego guzika wydrukować katalog produktów wraz z ich cennikiem.

Zdaniem Seiichi Hirano, szefa działu Epsona odpowiedzialnego za produkty do przetwarzania obrazu, wraz z rozwojem cyfrowej transmisji wideo na całym świecie, wzrastać będą możliwości związane z jej coraz szerszym wykorzystaniem. Już wcześniej firma ta zdecydowała się na połączenie funkcjonalności telewizora oraz drukarki. Wprowadziła ona bowiem na rynek serię telewizorów LCD (47-calowy za 3199 USD oraz 57-calowy za 3699 USD) nazwie 'Livingstation', z wbudowanymi drukarkami. Użytkownik takiego urządzenia może natychmiast wydrukować dowolny obraz, który pojawia się na ekranie, a dodatkowo ma możliwość przeglądania i drukowania zawartości kart pamięci Secure Digital, Memory Stick oraz CompactFlash.

Więcej informacji: Epson