Equipt vel Albany - Microsoft Office 2007 i One Care w abonamencie

Już niedługo w Stanach Zjednoczonych dostępne będą pakiety Microsoft Equipt, znane dawniej pod roboczą nazwą Albany. W ramach rocznego abonamentu wynoszącego 69 dolarów użytkownicy otrzymują dostęp do kilku aplikacji, w tym do pakietu zabezpieczającego Live One Care oraz Microsoft Office 2007.

W pakiecie Equipt (dawniej: Albany) znalazł się pakiet biurowy Microsoft Office 2007 Home and Student, pakiet zabezpieczający Windows Live One Care, Live Messenger, Live Mail, Live Photo Gallery oraz Live Office Workspace.

Cena za pakiet wynosi 69 dolarów - 20 dolarów więcej niż w wypadku zakupu wyłącznie licencji OneCare. Microsoft uznał bowiem, że ludzie są bardziej skłonni do wydawania pieniędzy na oprogramowanie zabezpieczające niż na pakiet biurowy. Szczególnie, że program antywirusowy bywa zwykle pierwszym zakupem tuż po nabyciu komputera.

Oczywiście kwotę 69 dolarów należy uiszczać corocznie (abonament).

Pakiet mógłby zostać udostępniony w Polsce, ale pojawia się problem płatności - dużo rzadziej niż w Stanach Zjednoczonych dokonuje się u nas zakupów online. Wiadomo, że rozważanych jest kilka metod na poradzenie sobie z problemem, wśród nich płatności dokonywane SMS-em.