Era G1 - telefon z systemem Android już w lutym

Polska Telefonia Cyfrowa wprowadzi w lutym do sprzedaży telefon Era G1. Urządzenie funkcjonuje pod kontrolą systemu Android, opracowanego przez firmę Google.

Telefony T-Mobile G1 pracujące pod kontrolą systemu Google Android były oferowane dotychczas przez T-Mobile w USA i w Wielkiej Brytanii. Począwszy od pierwszego kwartału 2009 roku urządzenia trafią do pięciu kolejnych państw, wśród których poza Polską znalazły się Niemcy, Austria, Czechy i Holandia.

Era G1 - telefon z systemem Android już w lutym

Telefon z systemem Google Android - w sieci Era już od lutego

W Polsce telefon wprowadzi do swej oferty Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era. Urządzenie będzie nosić nazwę Era G1. Zapewni możliwość korzystania z kilkuset aplikacji zgromadzonych w ramach platformy Android Market. Za jego pośrednictwem uzyskamy też dostęp do wyszukiwarki Google, serwisu Google Maps, poczty GMail i filmów zgromadzonych w YouTube.

Era G1 - telefon z systemem Android już w lutym

Era G1 po schowaniu klawiatury

Do atutów produktu należy zaliczyć ekran dotykowy, klawiaturę QWERTY, odbiornik GPS, akcelerometr, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapikseli oraz możliwość szybkiego przesyłania danych w oparciu o technologie HSDPA (7,2 Mb/s), HSUPA (2,0 Mb/s) oraz Wi-Fi.

Operator sieci Era nie ujawnił informacji na temat ceny urządzenia i związanych z nim pakietów usług telekomunikacyjnych.

Zobacz też: G1 - pierwszy telefon z systemem Google Android.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: