Era WLAN

Sieć Era na targach KST w Bydgoszczy zaprezentowała w działaniu komercyjną platformę WLAN, czyli bezprzewodowego dostępu do sieci. Wystarczy mieć notebook z karta WLAN, żeby w określonych miejscach w większych miastach mieć dostęp do Internetu bądź innych usług, takich jak serwis notowań giełdowych.

Abonent Ery będzie mógł uaktywnić usługę WLAN. Otrzyma wtedy indywidualny identyfikator oraz hasło, a płacić będzie za czas wykorzystania z WLAN- lub za ilość przesłanych danych. Pozostałe osoby będą mogły zakupić kartę zdrapkę, tak jak w przypadku Tak-Taka, która pozwoli na np. jednogodzinny dostęp do WLAN. Opłaty zależeć też będą od tego, czy szperasz po Internecie, czy używasz wyłącznie usług takich jak serwisy informacyjne.

Punkty dostępowe WLAN zostaną zainstalowane w hotelach czy centrach handlowych w największych miastach polski. Usługa ma być dostępna pod koniec roku, a w przyszłości WLAN będzie uzupełnieniem telefonii trzeciej generacji. Już teraz opracowywane są standardy pozwalające na przełączanie się z transmisji GPRS na WLAN i odwrotnie. W takim przypadku, wchodząc w zasięg WLAN Ery, dane przesyłane będą tą drogą, po wyjściu z obszaru dalsza transmisja odbędzie się poprzez GPRS. Nad udostępnieniem WLAN pracują także Plus GSM oraz Idea.

http://www.era.pl