Eric Schmidt z Google odwiedził Polskę. Spotka się dziś z premierem Donaldem Tuskiem

Na obchody 25-lecia wolności Polski do naszego kraju przyleciał nie tylko prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, ale też Eric Schmidt z Google. Prezes wykonawczy giganta z Mountain View wylądował już wczoraj i wziął udział w rozdaniu Nagród Solidarności. Dziś ma zaplanowane spotkanie z premierem, Donaldem Tuskiem.

Barack Obama nie jest jedynym ważnym gościem w Polsce, którego wizyta zbiegła się w czasie z obchodami 25-lecia wolności w Polsce i środkowo-wschodniej Europie. Oprócz niego wczoraj w naszym kraju pojawił się Eric Schmidt, prezes wykonawczy w Google, który do 2011 roku przez dekadę pełnił funkcję CEO firmy będącej potentatem rynku wyszukiwarek internetowych.

Oficjalnym powodem wizyty Erica Schmidta w naszym kraju są uroczystości związane z 25-leciem odbycia się pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Jest to jednocześnie jego pierwsza wizyta w naszym regionie. Były CEO firmy Google wziął udział w gali Nagród Solidarności na Zamku Królewskim. Jego wizyta nie potrwa długo, ale dziś ma zaplanowane jeszcze spotkanie z Prezesem Rady Ministrów, Donaldem Tuskiem.

Zobacz również:

  • Chrome do natychmiastowej aktualizacji. Dlaczego?
  • Recenzja: pCloud Pass - nie tylko menadżer haseł, ale również pomocnik
Eric Schmidt z Google odwiedził Polskę. Spotka się dziś z premierem Donaldem Tuskiem

Eric Schmidt przyleciał do Polski jednym z co najmniej ośmiu posiadanych przez jego firmę odrzutowców. Jak poinformowała Kancelaria Premiera na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Twitter, spotkanie odbędzie się o godzinie 13:45. Nie jest jeszcze znany cel wizyty Erica Schmidta.

Eric Schmidt pełnił funkcję prezesa Google przez dziesięć lat. Od czasu przejęcia tej funkcji przez jednego z założycieli firmy, Larry’ego Page’a, zadaniem byłego szefa spółki stało się dbanie o relacje z partnerami biznesowymi.

źródło: Twitter


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: